Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Taormina

Taormina je historické město rozkládající se na východním pobřeží největšího italského ostrova Sicílie. Díky své atmosféře, četným památkám i výhodné poloze je považována za nejkouzelnější a nejromantičtější místo na ostrově. Byla vystavěna na úpatí hory Monte Tauro v nadmořské výšce 200 metrů nad mořem. Poskytuje tak fascinující výhled na činný vulkán Etna a azurově modré Jónské moře.

Historie Taorminy sahá do 4. století, kdy město založili osadníci z Naxosu. Své stavitelské umění pak předvedli Řekové, když ve 3. století př. n. l. vytvořili jedno z nejkrásnějších přírodních divadel na světě. Taorminské divadlo Teatro Greco je po tom Syrakuském druhým největším, ale zároveň jediným, které si zachovalo svou jevištní budovu. Dále jsou zde dochovány části ochozů a poměrně značná část hlediště. V divadle se pravidelně konají četné umělecké a hudební festivaly.

Jedinečné jsou také procházky úzkými a poměrně strmými uličkami města, které vždy vyústí na některou vyhlídkovou terasu nebo náměstí. Hlavním náměstím je panoramatické Piazza IX Aprile se spoustou kaváren, cukráren, restaurací a pizzerií lákajících k posezení a ochutnávce místních specialit. Hlavní obchodní tepnou procházející městem je ulice Corso Umberto I. s řadou obchodů, krámků, elegantních značkových butiků, grandhotelů i prvotřídních restaurací. Město si přesto dodnes uchovalo svůj starobylý vzhled a příjemnou atmosféru, což z něj dělá jedno z nejnavštěvovanějších a nejpřitažlivějších letovisek na Sicílii. Lepší však je se do Taorminy vydat mimo hlavní sezónu, kdy nejsou ulice tak zaplněny všudypřítomnými turisty.

V Taormině stojí za návštěvu také městská zahrada Giardino Pubblico na ulici Via Croce. Mezi další architektonické památky řadíme například malebný kostelík sv. Kateřiny, dominikánský klášter a několik dalších paláců. Přibližně 3 km od města je vzdálena středověká pevnost Castella, která stojí na 390 metrů vysoké hoře Monte Tauro, kam si můžete udělat pěší výlet. Původně se na tomto místě tyčila řecká akropole. Je odtud překrásný výhled na okolní krajinu.

K dalším přednostem Taorminy patří kromě historických památek také nádherné pláže Isola Bella a Mazzaró, jenž poskytují skvělé možnosti relaxace, vodních sportů a koupání v křišťálově čistém moři.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA