Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Trappeto

Na severním pobřeží ostrova Sicílie se v zálivu Golfo di Castellammare rozkládá malý rybářský přístav a letovisko Trappeto. Má výhodnou polohu mezi hlavním městem Palermem a prázdninovým střediskem Castellammare. Letovisko Trappeto je prostě ideálním výchozím místem pro poznávání zajímavých míst této části ostrova.

Středisko Castellammare je situováno na skalnatém a rozeklaném pobřeží, které lemuje množstvím pláží a zátok. V Castellammare dnes žije kolem 14 tisíc obyvatel, kteří se živí převážně zemědělstvím, chovem dobytka nebo prací v cestovním ruchu. Lokalita je vyhlášená svými minerálními sirnatými a sulfatickými léčebnými prameny. Castellammare má krásné, původně španělské historické centrum, které jistě stojí za návštěvu.

Jedním z hlavních lákadel tohoto letoviska je velká písečná pláž Guidaloca, která má pozvolný vstup do moře. Vyzkoušet zde můžete celou řadu vodních sportů, za poplatek máte možnost si vypůjčit lehátka nebo slunečníky. Pokud se vydáte pěšky dále podél pobřeží, narazíte na útesy Scopello a dále na přírodní park Zingaro s množstvím chráněných rostlin. Časem dojdete až k pláži v San Vito lo Capo, která je tvořena jemným bílým pískem.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA