Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Certaldo

Certaldo je nádherné horské městečko, které se nachází nedaleko Florencie, v samotném srdci údolí Val d'Elsa. Je známé především jako město, kde většinu svého života prožil a také zemřel (1375) spisovatel Giovanni Bocaccio, autor slavného Dekameronu.

Certaldo je rozděleno na horní a dolní část.  V horní části etruského původu, místy ohraničené středověkými zdmi, se nachází zrestaurovaný dům spisovatele Giovanniho Boccacia. Od roku 1823 je upravený jako muzeum a zpřístupněný veřejnosti.

Přes svou moderní podobu si Certaldo uchovalo nádech romantiky. Navíc nabízí spoustu historických a zejména architektonicky zajímavých památek. Není bez zajímavosti, že většina budov v horní části města, včetně domu slavného spisovatele, je postavena výlučně z červených cihel.

Dolní město bylo postaveno později, někdy ve 13. století. Nahoru, k historickému jádru Certalda, je možné se z něj dostat pozemní lanovkou z náměstí Piazza Boccaccio.

Malebné Certaldo je rovněž ideální jako výchozí bod pro výlety do okolních měst. Obě fascinující historická velkoměsta Toskánska, Siena a Florencie, se od něj nachází rovných padesát kilometrů. A pokud vás snad omrzí pohled na klenoty historie, můžete načerpat síly v nedalekých termálních lázních.

Certadlo několikrát do roka hostí také hudební festivaly a různé jiné, například středověké, slavnosti. Ulice města se pak vždy zaplní nejen návštěvníky z  Itálie, ale z celé Evropy a také z Ameriky.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA