Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Capoliveri

Na jižním pobřeží ostrova Elba se na poloostrově Calamita rozkládá malebné turistické letovisko Capoliveri. Leží na západním pobřeží zálivu Stella a je jednou z nejnavštěvovanějších rekreačních oblastí na ostrově. Capoliveri je situováno do chráněné oblasti toskánského souostroví a je známé hornictvím a vinařskou tradicí. Během římského období bylo město nazýváno „místo svobody“. Dnes patří k nepůvabnějším městečkům na Elbě, které poskytuje jedinečné výhledy na nekonečné moře.

Ve vzdálenosti 2-5 km od centra Capoliveri se nacházejí pláže, které jsou považovány za nejkrásnější na ostrově. Mají pozvolný vstup do moře, proto jsou vhodné zejména pro rodiny s malými dětmi a nezkušené plavce. Blíže k městu se v zálivech Stella a Porto Azzuro nachází další písečné a prostorné pláže lákající k relaxaci, odpočinku i vodním radovánkám. Vyzkoušet zde můžete i některé z vodních sportů, jako je například windsurfing, jízda na vodních lyžích, vodních skútrech nebo gumovém banánu.

Centru Capoliveri dominuje opevněný kostel z 12. století. Pravidelně se na náměstí koná trh, kde nakoupíte nejrůznější zboží a hlavně suvenýry všeho druhu. Je zde i minimarket, cukrárna, kavárna, několik restaurací, pizzerie a pár barů. Pokud máte raději aktivnější trávení dovolené, vydejte se na výlet na horu Monte Calamita. Z letoviska vede do vnitrozemí ostrova množství turisticky značených stezek. V okolí můžete objevit mnoho malých zálivů, kde se ukrývají liduprázdné pláže, kde nebudete nikým rušeni. Nedaleko Capoliveri se rozkládá známý Golf club s golfovým hřištěm.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA