Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Capoliveri

Na jižním pobřeží ostrova Elba se na poloostrově Calamita rozkládá malebné turistické letovisko Capoliveri. Leží na západním pobřeží zálivu Stella a je jednou z nejnavštěvovanějších rekreačních oblastí na ostrově. Capoliveri je situováno do chráněné oblasti toskánského souostroví a je známé hornictvím a vinařskou tradicí. Během římského období bylo město nazýváno „místo svobody“. Dnes patří k nepůvabnějším městečkům na Elbě, které poskytuje jedinečné výhledy na nekonečné moře.

Ve vzdálenosti 2-5 km od centra Capoliveri se nacházejí pláže, které jsou považovány za nejkrásnější na ostrově. Mají pozvolný vstup do moře, proto jsou vhodné zejména pro rodiny s malými dětmi a nezkušené plavce. Blíže k městu se v zálivech Stella a Porto Azzuro nachází další písečné a prostorné pláže lákající k relaxaci, odpočinku i vodním radovánkám. Vyzkoušet zde můžete i některé z vodních sportů, jako je například windsurfing, jízda na vodních lyžích, vodních skútrech nebo gumovém banánu.

Centru Capoliveri dominuje opevněný kostel z 12. století. Pravidelně se na náměstí koná trh, kde nakoupíte nejrůznější zboží a hlavně suvenýry všeho druhu. Je zde i minimarket, cukrárna, kavárna, několik restaurací, pizzerie a pár barů. Pokud máte raději aktivnější trávení dovolené, vydejte se na výlet na horu Monte Calamita. Z letoviska vede do vnitrozemí ostrova množství turisticky značených stezek. V okolí můžete objevit mnoho malých zálivů, kde se ukrývají liduprázdné pláže, kde nebudete nikým rušeni. Nedaleko Capoliveri se rozkládá známý Golf club s golfovým hřištěm.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA