Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Monteriggioni

Středověká vesnice Monteriggioni se rozkládá v samotném centru Toskánska, pro které je typická mírně zvlněná a stálezelená krajina. Kolem Monteriggioni se táhne středověké opevnění se 14 věžemi ze 13. století, jehož úkolem bylo ochraňovat nedalekou Sienu od nepřátelských florentských vojsk. Hradby si můžete dobře prohlédnout ze silnice Colle di Val d´Elsa. Kromě opevnění je ve městě ukryta celá řada historických a architektonických skvostů. Jelikož je vesnice situována v nadmořské výšce 200 metrů, nabízí překrásné výhledy do rozmanitého toskánského kraje.

Město bylo založeno v roce 1203 a kromě jeho jedinečného historického jádra sem návštěvníky láká i příjemná a trochu tajemná středověká atmosféra. Najdete zde mnoho krásných staveb, které jsou doplněny keramickou a sochařskou výzdobou. Centrem města je náměstí s pěkným románským kostelem a s obchůdky plnými řemeslných výrobků. Navštívit můžete také četné obchůdky se suvenýry nebo s místními víny Castello di Monteriggioni.

Ve městě dnes žije okolo 7800 stálých obyvatel. Ubytování turistů je možné ve zdejším hrabství, jež bylo po mnoho staletí majetkem šlechtické rodiny. Ve 20. století však bylo přestavěno na ubytovací zařízení vhodné pro agroturistiku. Lidé se zde věnují pěstování obilnin, vína a také chovem sienských vepřů.

Monteriggioni má dopravně velmi výhodnou polohu, která umožňuje poznávání dalších zajímavých míst v Toskánsku. Dostupná jsou taková města jako například renesanční Florencie, náhorní město Siena či Pisa se slavnou šikmou věží. Navštívit můžete také 2 km vzdálenou vesnici Castellina Scalo. Přibližně 12 km je vzdáleno bývalé cisterciácké románské opatství Abbadiu dell´Isola pocházející z 12. století. V 18. století došlo k jeho částečné přestavbě z důvodu špatného stavu. V interiéru jsou ukryty fresky od Taddea di Bartolo a Vincenza Tamagniho a také renesanční oltář.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA