Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Porto Santo Stefano

Známá rybářská obec Porto Santo Stefano leží na jihu Toskánska přímo u průzračných vod Ligurského moře. Městečko Porto Santo Stefano se známým přístavem najdete na severním pobřeží poloostrova Monte Argentario. Na jeho jižním pobřeží naleznete době vybavený turistický přístav Porto Ercole.

Zajímavá poloha luxusního letoviska Porto Santo Stefano, které se rozkládá na úpatí hory, přináší krásné výhledy na moře. Kamenité pláže zde střídají pláže písečné. Porto Santo Stefano je příjemné a klidné místo pro strávení dovolené v Itálii. V Porto Santo Stefano se nachází akvárium Acquario Mediterraneo, kde se můžete zblízka podívat na mořský život.

Poloostrov Monte Argentario je ve skutečnosti bývalý ostrov, který spojila s pevninou naplavená písčitá šíje, kterou tvoří dva valy Tombolo della Giannella a Tombolo di Feniglia, uzavírající mezi sebou lagunu, která je přírodní rezervací. Ke zdejším přístavům patří právě Porto Santo Stefano a Porto Ercole. Nádherná příroda na tomto místě předurčila zdejší místo jako oblast pohádkové rekreace pro ty nejbohatší. Luxusní vily se ukrývají v nádherně kvetoucích zahradách a malebné písečné plážičky nabízejí průzračně čisté moře.

Tento polostrov, který se zdvíhá až do výšky 635 metrů nad úrovní moře, má vysoké a skalnaté pobřeží, pokryté bujnou středomořskou vegetací, která se střídá s olivovníky a vinnou révou. Na vinicích, které byly vybudovány díky terasové úpravě svahů, se pěstují velmi vzácné odrůdy vín Ansonico a Riminese.

Asi 10 km na východ od města se nachází přírodní rezervace Reserva Naturale Lago di Burano, která je typická svou květenou a migrujícím ptactvem. Tato bažinatá oblast o rozloze přibližně 300 ha je skutečným rájem pro obrovské množství druhů vodních ptáků.

Tipy na výlety
Na poloostrově se nachází město Orbetello, které bylo v letech 1559 - 1707 španělskou vojenskou základnou. Nachází se zde katedrála ze 14. století, která byla během staletí přestavována a její fasáda pochází z 16. století. Nachází se zde také pevnost se zdmi, které byly postaveny na místě bývalých etruských zdí. V laguně Tombolo della Feniglia mezi valy můžete pozorovat přes 140 druhů ptáků.

Pro milovníky etruského umění bude lahůdkou navštívit Museo Civico Archeologico, které se nachází v 45 km vzdáleném italském městě Grosseto. Pěkné zážitky si zajisté přivezete také z výletu na ostrov Giglio, na který se z přístavu Porto Santo Stefano dopravíte trajektem.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA