Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bolzano

Městečko Bolzano je druhé hlavní město severoitalského regionu Trentino-Alto Adige. Bolzano coby správní středisko Alto Adige, je branou mezi italsky hovořícím Trentinem a německy mluvícím Alto Adige neboli Jižním Tyrolskem. Vyniká jasným tyrolským koloritem.

Starému centru a náměstí Piazza Walther dominuje gotický dóm (Duomo) z 15. století, s pestrobarevnými střešními taškami a nádhernou věží. Uprostřed Piazzy Walther stojí socha Walthera von der Vogelweide, trubadúra 13. století, který se podle pověsti narodil v okolí Bolzana. Ulice severně od náměstí lemují domy se složitě zkrášlenými štíty, balkony a arkýři.

Na Piazze Grano se koná trh s lákavou nabídkou místních produktů, které nabízejí i dál na Via dee Portici. Tato ulice vede až k Museu Civico, kde vám interiéry, dřevořezby a kroje přiblíží dějiny Jižního Tyrolska.

V Bolzanu a jeho okolí se nachází mnoho hradů a pevností, takže během své návštěvy určitě budete mít co dělat, abyste si je všechny stihli prohlédnout. Jeden z nejzajímavějších je Castel Mareccio, hradní rezidence z 12. století. Dále Castel Firmiano z 10. století. Dnes je hlavním sídlem Messnerova Horského Muzea. Velmi působivá je zřícenina hradu Castel Rafenstein. Vypíná se na jednom z pahorků, a tak výstup k ní není úplně snadný.

To, co byste v Bolzanu ještě určitě měli navštívit, je archeologické muzeum, kde odpočívá známý Ötzi – pračlověk nalezený v ledovci v roce 1991. Nález vyvolal národnostní vášně. Dlouhé roky se vedl spor o to, komu vlastně Ötzi patří. Tělo bylo nalezeno na italsko-rakouských hranicích, pouhých dvaadevadesát metrů na italské straně. Pracovníci muzea dál intenzivně pátrají v okolí, kde byla mumie nalezena, po tělech dalších pralidí. Tající ledovce totiž v posledních letech odkryly i jiné poklady z dob počátků naší civilizace.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA