Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bolzano

Městečko Bolzano je druhé hlavní město severoitalského regionu Trentino-Alto Adige. Bolzano coby správní středisko Alto Adige, je branou mezi italsky hovořícím Trentinem a německy mluvícím Alto Adige neboli Jižním Tyrolskem. Vyniká jasným tyrolským koloritem.

Starému centru a náměstí Piazza Walther dominuje gotický dóm (Duomo) z 15. století, s pestrobarevnými střešními taškami a nádhernou věží. Uprostřed Piazzy Walther stojí socha Walthera von der Vogelweide, trubadúra 13. století, který se podle pověsti narodil v okolí Bolzana. Ulice severně od náměstí lemují domy se složitě zkrášlenými štíty, balkony a arkýři.

Na Piazze Grano se koná trh s lákavou nabídkou místních produktů, které nabízejí i dál na Via dee Portici. Tato ulice vede až k Museu Civico, kde vám interiéry, dřevořezby a kroje přiblíží dějiny Jižního Tyrolska.

V Bolzanu a jeho okolí se nachází mnoho hradů a pevností, takže během své návštěvy určitě budete mít co dělat, abyste si je všechny stihli prohlédnout. Jeden z nejzajímavějších je Castel Mareccio, hradní rezidence z 12. století. Dále Castel Firmiano z 10. století. Dnes je hlavním sídlem Messnerova Horského Muzea. Velmi působivá je zřícenina hradu Castel Rafenstein. Vypíná se na jednom z pahorků, a tak výstup k ní není úplně snadný.

To, co byste v Bolzanu ještě určitě měli navštívit, je archeologické muzeum, kde odpočívá známý Ötzi – pračlověk nalezený v ledovci v roce 1991. Nález vyvolal národnostní vášně. Dlouhé roky se vedl spor o to, komu vlastně Ötzi patří. Tělo bylo nalezeno na italsko-rakouských hranicích, pouhých dvaadevadesát metrů na italské straně. Pracovníci muzea dál intenzivně pátrají v okolí, kde byla mumie nalezena, po tělech dalších pralidí. Tající ledovce totiž v posledních letech odkryly i jiné poklady z dob počátků naší civilizace.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA