Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Trento (Trident)

Mnoho tras vedoucích do Dolomitů prochází Trentem. Toto malé městečko leží blízko hranic mezi italsky a německy mluvícími oblastmi kraje Trentino-Alto Adige. Trident je správním střediskem kraje, kterému dalo jméno a je také nejhezčím městem Trentina. Jeho latinské jméno Trident je spojováno s Tridentským koncilem (1545 – 1563), na kterém se řešily způsoby obrany proti rostoucímu luteránství.

Několik zasedání koncilu se konalo v katedrále (Duomo), na které můžete obdivovat krásnou kamenickou výzdobu fasády. Mohutný románský dóm, kde koncil několikrát zasedal, pochází z 13. století. Trvalo ještě 300 let, než byl dokončen. Stavitelům se však podařilo zachovat architektonický soulad naprostým opomenutím gotického a renesančního slohu. Dóm stojí na hlavním náměstí Piazza Duomo, původně vytyčeném Římany jako fórum. Římský název města – Tridentum – připomíná postava Neptuna s trojzubcem na vrcholku kašny z 18. století uprostřed náměstí.

V nedalekém diecézním muzeu Museo Diocesano jsou uloženy poklady, které sem byly přeneseny z katedrály. Za návštěvu stojí i pevnost Castello del Buon Consiglio z 13. století. Uvnitř je muzeum, kde jsou vystaveny zajímavé obrazy, sochy, keramika a další umělecké předměty. Trident byl důležitým pohraničním městem na hlavní trase, spojující Itálii se severní Evropou a dodnes jej obepínají masivní hradby.

Rozlehlý hrad, vybudovaný ve 13. století a později rozšířený o další přístavby, je součástí městského opevnění. Jižní část hradu tvoří palác (Magno Palazzo z r. 1530), navržený pro vládnoucí knížata, biskupy tridentské, kteří disponovali mocí, kterou jim poskytl římský císař. Marnotratná výzdoba včetně fresek se smyslnými satyry a nymfami od Gerolama Romanina svědčí o pohádkovém bohatství a luxusním životním stylu. Nedaleká Orlí věž se honosí freskami z roku kolem 1400. Líčí jednotlivé měsíce v roce s důrazem na detail.

Tipy na výlety
Hned na západ od Tridentu si můžete udělat okružní výlet malebnou krajinou k severní stěně hory Monte Bondone a zpět přes Vezzano na západním úbočí. Po cestě se turistům naskytnou úžasné výhledy, zejména z Vaneze a Vasonu.

Pergine, východně od Tridentu, je branou do širokého údolí Val Sugana s nádhernými a oblíbenými jezery. V kopcích severně od jezera Levico leží lázeňské městečko Levico Terme pozoruhodné elegantními neoklasicistními budovami, zasazenými do krásné parkové zeleně.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA