Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Trento (Trident)

Mnoho tras vedoucích do Dolomitů prochází Trentem. Toto malé městečko leží blízko hranic mezi italsky a německy mluvícími oblastmi kraje Trentino-Alto Adige. Trident je správním střediskem kraje, kterému dalo jméno a je také nejhezčím městem Trentina. Jeho latinské jméno Trident je spojováno s Tridentským koncilem (1545 – 1563), na kterém se řešily způsoby obrany proti rostoucímu luteránství.

Několik zasedání koncilu se konalo v katedrále (Duomo), na které můžete obdivovat krásnou kamenickou výzdobu fasády. Mohutný románský dóm, kde koncil několikrát zasedal, pochází z 13. století. Trvalo ještě 300 let, než byl dokončen. Stavitelům se však podařilo zachovat architektonický soulad naprostým opomenutím gotického a renesančního slohu. Dóm stojí na hlavním náměstí Piazza Duomo, původně vytyčeném Římany jako fórum. Římský název města – Tridentum – připomíná postava Neptuna s trojzubcem na vrcholku kašny z 18. století uprostřed náměstí.

V nedalekém diecézním muzeu Museo Diocesano jsou uloženy poklady, které sem byly přeneseny z katedrály. Za návštěvu stojí i pevnost Castello del Buon Consiglio z 13. století. Uvnitř je muzeum, kde jsou vystaveny zajímavé obrazy, sochy, keramika a další umělecké předměty. Trident byl důležitým pohraničním městem na hlavní trase, spojující Itálii se severní Evropou a dodnes jej obepínají masivní hradby.

Rozlehlý hrad, vybudovaný ve 13. století a později rozšířený o další přístavby, je součástí městského opevnění. Jižní část hradu tvoří palác (Magno Palazzo z r. 1530), navržený pro vládnoucí knížata, biskupy tridentské, kteří disponovali mocí, kterou jim poskytl římský císař. Marnotratná výzdoba včetně fresek se smyslnými satyry a nymfami od Gerolama Romanina svědčí o pohádkovém bohatství a luxusním životním stylu. Nedaleká Orlí věž se honosí freskami z roku kolem 1400. Líčí jednotlivé měsíce v roce s důrazem na detail.

Tipy na výlety
Hned na západ od Tridentu si můžete udělat okružní výlet malebnou krajinou k severní stěně hory Monte Bondone a zpět přes Vezzano na západním úbočí. Po cestě se turistům naskytnou úžasné výhledy, zejména z Vaneze a Vasonu.

Pergine, východně od Tridentu, je branou do širokého údolí Val Sugana s nádhernými a oblíbenými jezery. V kopcích severně od jezera Levico leží lázeňské městečko Levico Terme pozoruhodné elegantními neoklasicistními budovami, zasazenými do krásné parkové zeleně.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA