Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Assenza di Brenzone

Assenza di Brenzone - informace o obci

Na východním břehu jezera Lago di Garda, se na úpatí hory Monte Baldo rozkládá malá vesnička Assenza di Brenzone. Je jednou z celkem 15 osad tvořících oblast Brenzone v oblasti Benátsko (Veneto) na severu Itálie. Assenza di Brenzone se skládá jen z několika málo domků, je to poklidná vesnička oplývající mnoha krásami. 

V místě, kde se Assenza di Brenzone nachází, dosahuje jezero Lago di Garda největší hloubky, tedy až 350 metrů. Tato starobylá malebná vesnička je vkusně zasazena mezi jezero a nedaleké hory, které se v těchto místech již zvedají do impozantní výše. Člověk zde má pocit, jako by se obec zastavila v čase před mnoha lety. Okolí obce Assenza di Brenzone bylo v minulosti dějištěm mnoha významných historických událostí. Samotná obec je dnes vyhledávaným turistickým centrem, kde najdou návštěvníci kvalitní ubytování, dostatek stravovacích možností i sportovního vyžití. Jezero nabízí ideální podmínky pro windsurfing a plachtění, pořádají se zde dokonce významné mezinárodní regaty. Neměli byste vynechat ochutnávku místních rybích specialit a delikates, za něž jsou považovány garnely nebo sardinky. 

Assenza di Brenzone je skvělým výchozím místem pro pěší i cyklistické výlety. V okolí jezera se nachází mnoho turistických i cyklostezek, které začínají v obci a z nichž mnohé vedou až na Monte Baldo. Krajina v okolí střediska je tvořena kaštany, olivovníky, mandlovníky, oleandry a cypřiši. Vždyť Assenza di Brenzone spadá do skupiny městeček tvořících Rivieru degli Ulivi, jejíž název o četnosti olivových hájů doslova vypovídá. Pobřeží jezera Lago di Garda je u Assenza di Brenzone lemováno malou úzkou pláží tvořenou drobnými kamínky, která má prudší vstup do vody. Od městečka je pláž oddělena hlavní silnicí, na které je přechod. 

Pokud byste z Assenza di Brenzone chtěli vyrazit za poznáním do okolí, můžete navštívit sousední městečka Malcesine (5km) a Brenzone (3 km). Obě městečka se mohou pochlubit krásně dochovaným historickým jádrem, v Malcesine stojí dokonce hrad postavený ve 13. století.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA