Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Assenza di Brenzone

Assenza di Brenzone - informace o obci

Na východním břehu jezera Lago di Garda, se na úpatí hory Monte Baldo rozkládá malá vesnička Assenza di Brenzone. Je jednou z celkem 15 osad tvořících oblast Brenzone v oblasti Benátsko (Veneto) na severu Itálie. Assenza di Brenzone se skládá jen z několika málo domků, je to poklidná vesnička oplývající mnoha krásami. 

V místě, kde se Assenza di Brenzone nachází, dosahuje jezero Lago di Garda největší hloubky, tedy až 350 metrů. Tato starobylá malebná vesnička je vkusně zasazena mezi jezero a nedaleké hory, které se v těchto místech již zvedají do impozantní výše. Člověk zde má pocit, jako by se obec zastavila v čase před mnoha lety. Okolí obce Assenza di Brenzone bylo v minulosti dějištěm mnoha významných historických událostí. Samotná obec je dnes vyhledávaným turistickým centrem, kde najdou návštěvníci kvalitní ubytování, dostatek stravovacích možností i sportovního vyžití. Jezero nabízí ideální podmínky pro windsurfing a plachtění, pořádají se zde dokonce významné mezinárodní regaty. Neměli byste vynechat ochutnávku místních rybích specialit a delikates, za něž jsou považovány garnely nebo sardinky. 

Assenza di Brenzone je skvělým výchozím místem pro pěší i cyklistické výlety. V okolí jezera se nachází mnoho turistických i cyklostezek, které začínají v obci a z nichž mnohé vedou až na Monte Baldo. Krajina v okolí střediska je tvořena kaštany, olivovníky, mandlovníky, oleandry a cypřiši. Vždyť Assenza di Brenzone spadá do skupiny městeček tvořících Rivieru degli Ulivi, jejíž název o četnosti olivových hájů doslova vypovídá. Pobřeží jezera Lago di Garda je u Assenza di Brenzone lemováno malou úzkou pláží tvořenou drobnými kamínky, která má prudší vstup do vody. Od městečka je pláž oddělena hlavní silnicí, na které je přechod. 

Pokud byste z Assenza di Brenzone chtěli vyrazit za poznáním do okolí, můžete navštívit sousední městečka Malcesine (5km) a Brenzone (3 km). Obě městečka se mohou pochlubit krásně dochovaným historickým jádrem, v Malcesine stojí dokonce hrad postavený ve 13. století.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA