Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bardolino

Bardolino - informace o středisku

Bardolino je střediskem v severoitalské oblasti okolo jezera Lago di Garda. Pro turisty je oblast Bardolina lákavou především díky úchvatné a nedotknuté přírodě. Jezero Lago di Garda se navíc rozkládá na rozhraní dvou států - Itálie a Švýcarska.

Mírné klima, jezero a úrodné kopce jsou od pradávna bohatstvím Bardolina. V průběhu staletí se zde nashromáždilo neobyčejné kulturní dědictví - věže a zbytky zdí Scaligeri, krásné kostely (často v románském stylu) a parky s vilami z benátské epochy. Kostel San Severo v Bardolinu je mistrovským dílem románského umění (z téhož období pochází i kostely San Pietro a San Vito, stejně jako farnost Santa Maria v Cisanu); ještě starší (9. stol.) je malý fascinující kostelík San Zeno.

Městečko Bardolino je populární především mezi milovníky cykloturistiky, ale také pěšího turismu, které láká panoramatickými výhledy na celé okolí. Oblíbené jsou také pláže jezera. Můžete se zde věnovat plachtění, jízdě na kanoi a vodním lyžím.

Je to oblast jednoho z nelepších italských vín. Nachází se na jihu Lago di Garda, obklopena svahy s vinicemi a olivovými háji se středomořským klimatem. Malebné historické centrum s nábřežím nabízí procházky, návštěvy malých obchůdků či posezení v kavárnách, barech, cukrárnách a restauracích. Během dne můžete podnikat procházky, zahrát si minigolf, tenis či si zaplavat. Je to skvělé místo, které má bohatý i večerní život. Ochutnejte sklenku skvělého Bardolina přímo v místě jeho zrození.

Bardolino je totiž kolébkou proslulého stejnojmenného vína třešňové barvy a vytříbené chuti. Je vyrobeno z hroznů z oblasti Bardolino Classico. Zdejší vinice jsou vystaveny chladnému vánku od jezera Garda. Pro Bardolino je typická červená barva s višňovými odlesky, buket připomínající třešně s intenzivními tóny bylin a jemným dotykem dřeva. Poskytuje úžasný zážitek v kombinaci s grilovanými masy, drůbeží, uzeninami nebo těstovinami.

Městečko na východní straně jezera, na tzv. olivové riviéře je plná kopců s olivovníky a vinnou révou. Spolu s Gardou mají výhodnou polohu umožňující rychlý přesun na výlety do okolí (Verona, Sirmione, Peschiera).

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA