Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Colombare

Colombare - informace o městě

Na samotném jihu jezera Lago di Garda se rozkládá krásné historické město Colombare, které je úzkým poloostrovem spojeno s malebným a romantickým městečkem Sirmione. Často je tak destinace uváděna pod jedním společným názvem Colombare di Sirmione. 

Colombare je příjemným živým městem, kde najdete spoustu obchodů, restaurací, kaváren a barů. Toto oblíbené turistické centrum nabízí také pestré možnosti trávení volného času, kdo má zájem, může si zajít do divadla, zahrát si tenis, minigolf, nebo si vyzkoušet vodní lyžování či windsurfing. Také je možné si v Colombare pronajmout loď a vydat se na poznávací plavbu po jezeře. Podél pobřeží se rozkládají menší oblázkové pláže.

Z centra Colombare je možné se pěšky nebo autem dostat do Sirmione, které je vzdáleno asi 3 kilometry. Přístup na poloostrov je strážen hradem Castello Scaligero, který byl vystavěn v letech1277 až 1278. Místo, na kterém dnes stojí město Sirmione bylo osídleno již v 5. tisíciletí před Kristem. Teprve v 1. století našeho letopočtu zde vzniklo město Sirmione, které bylo ve století pátém opevněno a dostalo se pod kontrolu Verony a Bresci. Pro svou výhodnou strategickou pozici se stalo ve středověku důležitou základnou Scaligerů, kteří zde nechali vybudovat zmiňovaný hrad. V roce 1405 připadlo Sirmione pod Benátskou republiku. 

Kromě hradu se v městečku nachází ještě slavné lázně z dob Římanů s léčivými prameny a také velká římská vila s názvem Grotte di Catullo, která byla vystavěna v době od 1. století před Kristem do 1. století po Kristu. Jejím majitelem byla významná veronská rodina Valerii. Vila sloužila jako jedno ze sídel slavného římského básníka Catulla. V současnosti je součástí vily Archeologické muzeum.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA