Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Custoza

Custoza - informace o obci

Custoza nabízí rozmanité možnosti výletů jak do Italských Alp, tak k jezeru Lago di Garda či do světoznámého italského města Verona. Leží na cestě kolem vinic Vino Bianco di Custoza, vklíněné do vinicemi utvářené kopcovité krajiny, známé také jako Verroneschische Toskana. V přibližně 20 minutách dosáhnete jižní pobřeží jezera Gardasee, krajinu Gardland a Aquapark Caneva.

Můžete vychutnat klid obyčejné vesnice, nebo s celou rodinou podnikat zajímavé výlety. Útulná, klidná vesnice, na vyvýšeném místě má dopravně výhodnou polohu s pěkným výhledem. Leží asi 20 km jiho-západně od Verona. Veškeré potřebné služby jsou k dispozici v místě.

Za pouhých dvacet minut jízdy od městečka Custoza se můžete koupat v průzračných vodách Lago di Garda, obdivovat krajinu Gardland či s dětmi navštívit Aquapark Caneva. Custoza leží také pouhých 20 km jihozápadně od turisticky nejvyhledávanějšího města v Itálii - Verony, která leží ve strategické poloze nad řekou Adiží na úpatí alpských výběžků. Pokud se vám nebude chtít nikam jezdit, samotná Custoza vám nabídne příjemně klidnou atmosféru obyčejné italské vesnice.

Zajímavost 

Nejznámějšími vinařskými oblastmi okolo pobřeží jezera jsou Bardolino, Valpolicella, Bianco di Custoza, Soave a Lugana, ta se nachází na západ od Bianco di Custoza. Jednou z hlavních odlišností tohoto vinařského regionu je, že se většinou jedná o malá rodinná vinařství, která prodávají svou produkci hlavně místním obyvatelům a jen omezeně vyvážejí do blízkého Německa či Rakouska. Tato populární italská vína si našla své místo, jak v Itálii, tak za nejbližšími hranicemi a jsou známá hlavně mezi těmi milovníky vín, kteří vyhledávají skvělý požitek za přijatelnou cenu.

Custoza je místní část obce Sommacampagna v severní Itálii v kraji Veneto v provincii Verona. U Custozy ve dnech 23. 7. – 25. 7. 1848 Radeckého vojska zvítězila nad armádou sardinského krále Karla Alberta. A ve dnech 24. 6. 1866 u Custozy rakouská armáda vedená arcivévodou Albrechtem porazila italskou armádu Viktora Emanuela I.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA