Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Custoza

Custoza - informace o obci

Custoza nabízí rozmanité možnosti výletů jak do Italských Alp, tak k jezeru Lago di Garda či do světoznámého italského města Verona. Leží na cestě kolem vinic Vino Bianco di Custoza, vklíněné do vinicemi utvářené kopcovité krajiny, známé také jako Verroneschische Toskana. V přibližně 20 minutách dosáhnete jižní pobřeží jezera Gardasee, krajinu Gardland a Aquapark Caneva.

Můžete vychutnat klid obyčejné vesnice, nebo s celou rodinou podnikat zajímavé výlety. Útulná, klidná vesnice, na vyvýšeném místě má dopravně výhodnou polohu s pěkným výhledem. Leží asi 20 km jiho-západně od Verona. Veškeré potřebné služby jsou k dispozici v místě.

Za pouhých dvacet minut jízdy od městečka Custoza se můžete koupat v průzračných vodách Lago di Garda, obdivovat krajinu Gardland či s dětmi navštívit Aquapark Caneva. Custoza leží také pouhých 20 km jihozápadně od turisticky nejvyhledávanějšího města v Itálii - Verony, která leží ve strategické poloze nad řekou Adiží na úpatí alpských výběžků. Pokud se vám nebude chtít nikam jezdit, samotná Custoza vám nabídne příjemně klidnou atmosféru obyčejné italské vesnice.

Zajímavost 

Nejznámějšími vinařskými oblastmi okolo pobřeží jezera jsou Bardolino, Valpolicella, Bianco di Custoza, Soave a Lugana, ta se nachází na západ od Bianco di Custoza. Jednou z hlavních odlišností tohoto vinařského regionu je, že se většinou jedná o malá rodinná vinařství, která prodávají svou produkci hlavně místním obyvatelům a jen omezeně vyvážejí do blízkého Německa či Rakouska. Tato populární italská vína si našla své místo, jak v Itálii, tak za nejbližšími hranicemi a jsou známá hlavně mezi těmi milovníky vín, kteří vyhledávají skvělý požitek za přijatelnou cenu.

Custoza je místní část obce Sommacampagna v severní Itálii v kraji Veneto v provincii Verona. U Custozy ve dnech 23. 7. – 25. 7. 1848 Radeckého vojska zvítězila nad armádou sardinského krále Karla Alberta. A ve dnech 24. 6. 1866 u Custozy rakouská armáda vedená arcivévodou Albrechtem porazila italskou armádu Viktora Emanuela I.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA