Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Desenzano

Desenzano - informace o městě

Živé městečko Desenzano se nachází na jihozápadě jezera Garda. Je centrem širokého zálivu, který je ohraničen horou Monte Corno a poloostrovem Sirmione. Desenzano nabízí příjemné prožití dovolené, zahrnující odpočinek i zábavu, obdivování okouzlující přírody i historických památek.

Desenzano, které jako jediné díky 25 tisícům obyvatel můžeme považovat za město, bylo důležitým obchodním centrem celé severní Itálie již od středověku. Má krásné historické centrum a starý přístav. Můžeme ho doporučit také milovníkům nočního života, je zde plno barů a diskoték, nebo sportovcům (bazén, jízdárna, tenisové kurty).

Největší město u jezera je hlavní železniční uzel a nejlepší výchozí bod pro návštěvu ostatních částí. Denně zde jezdí několik parníků nahoru do Rivy a dalších středisek. Nábřeží je lemované bary a restauracemi. Prohlédnout si můžete hrad, odkud je krásný výhled, nebo římskou vilu na Via Crocifisso, která rozhodně stojí za návštěvu.

V této oblasti od Desenzana k Saló je na svazích plno hradů, pevností a vil i mezi vinicemi. Překrásné louky přímo vybízejí k piknikům. Z významnějších městeček můžeme jmenovat Padenghe se středověkou pevností a věží s krásnou vyhlídkou, nebo Moniga s hradem ze 13. století, oblázkovými plážemi a pěstováním vína.

Desenzano del Garda je největším městem při pobřeží Lago di Garda. Ve středověké éře bylo důležitým strategickým bodem celé Itálie. Historické centrum i zdejší přístav jistě stojí za návštěvu. V okolí se nalézá hodně hradů, pevností a vil. Doporučení hodné je město také jak pro vyznavače vodních sportů, tak nočního života. Nedaleko města se nacházejí další turistické destinace, byť menší co do počtu obyvatel - a to Manerba del Garda a Saló.

Zajímavost 

Desenzano del Garda je známé díky vínům a nedaleko leží Soflerino, kde se v roce 1859 odehrála krvavá bitva, která vedla k založení Červeného kříže.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA