Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Garda

Garda - informace o městě

Garda je staré město, po kterém je jezero Lago di Garda pojmenováno. Město, ve 12. století nazývané také Benaco, Benacus, se rozkládá na východním pobřeží jezera Gardy. Je zde malebné historické centrum, romantická náměstíčka, plno krásných benátských vil a paláců a krásné přírody. Vyhledávané jsou také typické plodiny středozemí jako olivy, citrony a palmy.

Na výběžku San Vigilio na sever od města Gardy můžeme obdivovat vilu Guarienti s obrovskou zahradou. Důležitou zdejší aktivitou je rybolov, který je každoročně oslavován v červnu za noci s úplňkem. V polovině srpna se zde konají veslařské závody, tzv. regata, které jsou nazývány il Palio delle Contrade. Jinak je ale Garda klidným městečkem.

Jezerní oblast Lago di Garda se velmi rychle stala oblíbeným cílem sportovců. Rozsáhlá vodní oblast je ideální pro windsurfing a okolní skalní stěny zase pro horolezce. Turistům však lze doporučit také historické budovy a zábavní park. To vše doplňuje navíc možnost skvělého koupání v jezeru, kde se nabízí také další sportovní aktivity. Jsou zde možnosti k zapůjčení loděk a výletních člunů.

Příjemným zpestřením může být výlet do nedalekého městečka Verona.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA