Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Garda

Garda - informace o městě

Garda je staré město, po kterém je jezero Lago di Garda pojmenováno. Město, ve 12. století nazývané také Benaco, Benacus, se rozkládá na východním pobřeží jezera Gardy. Je zde malebné historické centrum, romantická náměstíčka, plno krásných benátských vil a paláců a krásné přírody. Vyhledávané jsou také typické plodiny středozemí jako olivy, citrony a palmy.

Na výběžku San Vigilio na sever od města Gardy můžeme obdivovat vilu Guarienti s obrovskou zahradou. Důležitou zdejší aktivitou je rybolov, který je každoročně oslavován v červnu za noci s úplňkem. V polovině srpna se zde konají veslařské závody, tzv. regata, které jsou nazývány il Palio delle Contrade. Jinak je ale Garda klidným městečkem.

Jezerní oblast Lago di Garda se velmi rychle stala oblíbeným cílem sportovců. Rozsáhlá vodní oblast je ideální pro windsurfing a okolní skalní stěny zase pro horolezce. Turistům však lze doporučit také historické budovy a zábavní park. To vše doplňuje navíc možnost skvělého koupání v jezeru, kde se nabízí také další sportovní aktivity. Jsou zde možnosti k zapůjčení loděk a výletních člunů.

Příjemným zpestřením může být výlet do nedalekého městečka Verona.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA