Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Gardone Riviera

Gardone Riviera - informace o letovisku

Přibližně ve střední části západního pobřeží italského jezera Lago di Garda bylo vystavěno krásné město Gardone Riviera. Spadá do provincie Brescia v regionu Lombardie na severu země. V Gardone Riviera rozkládající se na území o rozloze 20 kilometrů čtverečních dnes žije okolo 3000 obyvatel. 

Gardone Riviera je zajímavé jak z hlediska historického, tak také z hlediska architektonického. Ukrývá spoustu krásných památek, z nichž nejvýznamnější je bezesporu vila Vittoriale degli Italiani, neboli "svatyně italských vítězství", která patřila známému kontroverznímu italskému básníkovi Gabrielovi D´Annunziovi, který tvořil na počátku 20. století. Kromě toho, že byl básníkem, byl také vojákem a válečným hrdinou, který sehrál velmi významnou roli v počáteční fázi italského fašismu. Byl jedním z myšlenkových vůdců tohoto směru a také přítel Mussoliniho. 

D´Annunzio vilu Vittoriale degli Italiani (někdy též Il Villa Victoriale) před svou smrtí odkázal italskému státu. Rezidence je tak dnes celoročně přístupná a o její prohlídku je mezi návštěvníky města veliký zájem. Interiéry jsou dobově zařízeny a vypadají stejně, jako když je básník obýval. Vila se stala národním památníkem a v její blízkosti se nachází ještě rychlá válečná loď MAS a také letadlo, s nímž během první světové války D´Annunzio útočil na Vídeň. 

Dalším místem, které stojí za to navštívit v Gardone Riviera, je exotická Botanická zahrada André Hellera (Giardino Botanico Fondazione André Heller), někdy též uváděná pod názvem Botanická zahrada A. Hrusky (Giardino Botanico Hruska) rozkládající se mezi umělými útesy a prameny. Zahrada byla založena kolem roku 1901 rakouským zubařem Arthurem Hruskou (1880 – 1971), kterému se během let 1910 až 1970 podařilo na pozemcích kolem své vily nashromáždit spoustu druhů rostlin. Pozemky byly následně rozčleněny do několika částí, a nyní se můžete pokochat japonským jezírkem, prameny a vodopády, hustým bambusovým lesem nebo alpínskými rostlinami ve stržích.

V současné době tuto rozlehlou zahradu udržuje rakouský umělec, zpěvák a herec André Heller. Celkem se zde nachází více než 500 rostlinných druhů, mezi nimiž najdete nejrůznější kapradiny, kaktusy, orchideje, lekníny, alpské květiny i stromy. Také je v zahradě k vidění řada soch od Keitha Haringa a Roye Lichtensteina.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA