Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Gardone Riviera

Gardone Riviera - informace o letovisku

Přibližně ve střední části západního pobřeží italského jezera Lago di Garda bylo vystavěno krásné město Gardone Riviera. Spadá do provincie Brescia v regionu Lombardie na severu země. V Gardone Riviera rozkládající se na území o rozloze 20 kilometrů čtverečních dnes žije okolo 3000 obyvatel. 

Gardone Riviera je zajímavé jak z hlediska historického, tak také z hlediska architektonického. Ukrývá spoustu krásných památek, z nichž nejvýznamnější je bezesporu vila Vittoriale degli Italiani, neboli "svatyně italských vítězství", která patřila známému kontroverznímu italskému básníkovi Gabrielovi D´Annunziovi, který tvořil na počátku 20. století. Kromě toho, že byl básníkem, byl také vojákem a válečným hrdinou, který sehrál velmi významnou roli v počáteční fázi italského fašismu. Byl jedním z myšlenkových vůdců tohoto směru a také přítel Mussoliniho. 

D´Annunzio vilu Vittoriale degli Italiani (někdy též Il Villa Victoriale) před svou smrtí odkázal italskému státu. Rezidence je tak dnes celoročně přístupná a o její prohlídku je mezi návštěvníky města veliký zájem. Interiéry jsou dobově zařízeny a vypadají stejně, jako když je básník obýval. Vila se stala národním památníkem a v její blízkosti se nachází ještě rychlá válečná loď MAS a také letadlo, s nímž během první světové války D´Annunzio útočil na Vídeň. 

Dalším místem, které stojí za to navštívit v Gardone Riviera, je exotická Botanická zahrada André Hellera (Giardino Botanico Fondazione André Heller), někdy též uváděná pod názvem Botanická zahrada A. Hrusky (Giardino Botanico Hruska) rozkládající se mezi umělými útesy a prameny. Zahrada byla založena kolem roku 1901 rakouským zubařem Arthurem Hruskou (1880 – 1971), kterému se během let 1910 až 1970 podařilo na pozemcích kolem své vily nashromáždit spoustu druhů rostlin. Pozemky byly následně rozčleněny do několika částí, a nyní se můžete pokochat japonským jezírkem, prameny a vodopády, hustým bambusovým lesem nebo alpínskými rostlinami ve stržích.

V současné době tuto rozlehlou zahradu udržuje rakouský umělec, zpěvák a herec André Heller. Celkem se zde nachází více než 500 rostlinných druhů, mezi nimiž najdete nejrůznější kapradiny, kaktusy, orchideje, lekníny, alpské květiny i stromy. Také je v zahradě k vidění řada soch od Keitha Haringa a Roye Lichtensteina.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA