Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Gargnano

Gargnano - informace o městě

Městečko Gargnano leží na západním pobřeží jezera, plné vil, paláců a zahrad. Je poznamenané bombardováním v roce 1866 a v části Bogliaco se každé září konají závody v plachtění „Centomiglia“.

Jezero Lago di Garda, které je na severu vklíněno mezi Italské Alpy, se na jihu rozšiřuje a teplý jižní vítr Ora, který nad Lago di Garda každé odpoledne vane vytváří ideální podmínky pro milovníky windsurfingu. Letovisko Gargnano se může pyšnit mnoha historickými památkami.

Největší příliv nábožensky založených turistů v osadě Brenzone má jistě Gargnano. Důvodem je zdejší řád sester Svaté rodiny, Piccole Suore della Sacra Famiglia. Řádové sestry trpělivě provádějí každého návštěvníka jejich sídlem. Jen 1 km jižně od konventu a centra se nachází románský kostel San Zeno z 11. století. Je považován za nejstarší na celém východním břehu jezera Garda.

Chloubou Gargnana je místní farní kostel San Francesco ze 13. století, který je zdoben vytesanými citrusovými plody. Zdejší Villa Feltrinelli, která leží na břehu jezera Lago di Garda, bývala v době tzv. Republiky Salo rezidencí italského vůdce Benita Mussoliniho. Pokud vás lákají romantické procházky, měli byste se vydat z Gargnana podél pobřeží lemovaným citrusovými a olivovými háji až ke kapli San Giacoma Callina.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA