Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Gargnano

Gargnano - informace o městě

Městečko Gargnano leží na západním pobřeží jezera, plné vil, paláců a zahrad. Je poznamenané bombardováním v roce 1866 a v části Bogliaco se každé září konají závody v plachtění „Centomiglia“.

Jezero Lago di Garda, které je na severu vklíněno mezi Italské Alpy, se na jihu rozšiřuje a teplý jižní vítr Ora, který nad Lago di Garda každé odpoledne vane vytváří ideální podmínky pro milovníky windsurfingu. Letovisko Gargnano se může pyšnit mnoha historickými památkami.

Největší příliv nábožensky založených turistů v osadě Brenzone má jistě Gargnano. Důvodem je zdejší řád sester Svaté rodiny, Piccole Suore della Sacra Famiglia. Řádové sestry trpělivě provádějí každého návštěvníka jejich sídlem. Jen 1 km jižně od konventu a centra se nachází románský kostel San Zeno z 11. století. Je považován za nejstarší na celém východním břehu jezera Garda.

Chloubou Gargnana je místní farní kostel San Francesco ze 13. století, který je zdoben vytesanými citrusovými plody. Zdejší Villa Feltrinelli, která leží na břehu jezera Lago di Garda, bývala v době tzv. Republiky Salo rezidencí italského vůdce Benita Mussoliniho. Pokud vás lákají romantické procházky, měli byste se vydat z Gargnana podél pobřeží lemovaným citrusovými a olivovými háji až ke kapli San Giacoma Callina.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA