Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lazise

Lazise - informace o obci

Půvabná opevněná vesnice Lazise leží na jihovýchodě italského jezera Lago di Garda. Lazise se rozprostírá v samém jihu riviéry Riviera degli Ulivi. Italské jezero Lago di Garda je známé především ideálními podmínkami pro windsurfing. Lazise je středověká vesnička, která má nenapodobitelnou historickou atmosféru a polohu nabízející možnosti krásného koupání, nezapomenutelných procházek panenskou přírodou a celou řadu sportovních aktivit.

Lazise je starobylá opevněná vesnice, jež si zachovala svůj středověký charakter. Lazise se pyšní starým gotickým hradem, tedy spíše jeho zbytky. Dříve hrad v Lazise sloužil jako rodové sídlo Scaligerů, středověkých vládců Verony. Pláž Lazise je sice kamenitá, místy však oblázková a průzračná, teplá a sladká voda jezera Lago di Garda vám zaručí příjemné koupání.

Lazise, obec, která si uchovala svůj středověký charakter, patří k nejpůsobivějším u Gardského jezera. Auta musí být zaparkována před městskou branou, Lazise můžete proto v klidu prozkoumat pěšky. Vládnoucí rod "della Scala" z Verony v Lazise zde vybudoval mohutné opevnění. Svědkem těchto časů je např. Tvrz se šesti věžemi. Za zdmi opevnění se schovává historické centrum s barevnými řadami domů.

Nabízí se zde jedno z nejkrásnějších měst obklopených hradbami v Itálii, kde se vrátíte do 14. století, kdy jej opevnili Benátčané. Místo plné nostalgie s okouzlujícím historickým centrem s nábřežím je plné kaváren, cukráren, barů, pizzerií, restaurací a obchůdků. V jeho okolí se nacházejí písčité pláže,které jsou optimální pro děti.V jeho bezprostřední blízkosti se nacházejí zábavní parky jako je Gardaland, nebo Canevaworld a další, které jsou spojeny s městem autobusovou kyvadlovou dopravou.

Lazise je město s dávnou historií již od doby železné. Velkého obchodního významu dosáhlo ve středověku, z kterého se zachoval hrad s opevněním. Dále je zde k vidění Benátská celnice (Dogana Veneta), několik kostelíků, vily, malý přístav, plno obchodů, restaurací a barů.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA