Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Limone sul Garda

Limone sul Garda - informace o letovisku

Jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších turistických středisek Gardského jezera je Limone Sul Garda situované na jeho západním břehu. Městečko bylo vystavěno přímo u jezera, pod strmými skalnatými útesy. Název Limone je odvozen od citrónů, jejichž pěstováním se město proslavilo. Citróny se zde údajně sklízely již ve 13. století.

Volně rostoucí citronovníky s velkými dozrávajícími plody je možné najít přímo na promenádě lemující pobřeží. Citronovníkům se zde daří díky specifickému klimatu a blízkosti jezera, jehož voda má tepelnou setrvačnost. Další podíl na tom má strmý skalní masív chránící Limone před silnými větry. Kromě citrónů se zde dnes pěstují také olivy, agáve, oleandry a palmy.

V letech 1863 až 1905 se město nazývalo Limone San Giovanni, teprve poté získalo dnešní název Limone Sul Garda. Původně bylo Limone jen rybářskou vesničkou izolovanou od okolního světa. Po dlouhou dobu bylo přístupné pouze po jezeře nebo skrz hory. Silnice Gardesana vedoucí z něj do města Riva del Garda byla vystavěna až v roce 1932. Tento 28 km dlouhý úsek silnice musel být vykopán do skály. Poté, co bylo město zpřístupněno turistům se z něj stalo nejpopulárnější centrum na jezeře Lago di Garda, které si zachovává své maloměstské kouzlo. Dnes V Limone Sul Garda žije okolo 1000 obyvatel, kteří se živí převážně prací v cestovním ruchu a potom také zemědělstvím.

Limone se může pochlubit malebným historickým centrem se starými kamennými domy a úzkými uličkami. Najdete zde také přístav, který je obklopen bujnou zelení. Město nabízí nekonečné možnosti relaxace, odpočinku, poznávání, procházek i sportu. Vody jezera jsou ideální pro koupání a nejrůznější vodní sporty, jako je surfování, jízda na vodních lyžích nebo plachtění. Příjemné procházky je možné podnikat jak kolem jezera Lago di Garda, tak i směrem do vnitrozemí.

Limone je známé také jednou zvláštností a tou je dlouhověkost místních obyvatel. Zdejší klima, okolní nedotčená příroda i tehdejší izolace města zapříčila, že někteří obyvatelé mají v těle zmutovanou formu bílkoviny s názvem apolypoprotein, který výrazně snižuje riziko aterosklerózy a nejrůznějších onemocnění srdce. Dnes má celkem 12 místních obyvatel (z 1000) více než 100 let.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA