Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Malcesine

Malcesine - informace o městě

Malcesine je malebný přístav krásně položený pod skalními masivy ležící na východním pobřeží jezera Lago di Garda, které je díky své podobnosti se středozemním podnebím nazýváno také olivovou riviérou. Městečko je nejoblíbenější lokalitou na Gardě a nezapře svůj středověký původ. Nachází se na úpatí majestátní hory Monte Baldo, pod hradem Castello Scaligero (veronský hrad) a historickým palácem Palazzo dei Capitani.

Má krásné historické centrum s malými uličkami, malý přístav a pobřežní promenádu. Je vhodné pro různé, nejen vodní, sporty. Zajímavým cílem je botanická zahrada Monte Baldo, kde je k dispozici lanovka s kabinkami. Horská zastávka byla vybudována ve výšce 1 800 m a rekonstruována v roce 2002. Je ideálním výchozím bodem pro výlety na kolech nebo horské pěší túry.

Plachtění a windsurfing patří k nejoblíbenějším sportům, za kterými se jezdí do tohoto původně středověkého a pořád velice malebného městečka. Odtud je možné se lanovkou vydat na Monte Baldo k takzvané „botanické zahradě Evropy." Vyjížďky na kole do okolí zaručují jedinečné výhledy na jezero i na hory.

Díky mnoha větrům, vlnám, proudům a plážím nám jezero dává iluzi malého moře. Působením teplého větru Ora je ideálním místem pro provozování windsurfingu, plachtění, veslování nebo sportovního rybaření (za ráj windsurfingu je považován trojúhelník Torbole – Malcesine – Limone).

Malé městečko se rozkládá kolem skály s hradem a těší se u všech návštěvníků jezera Garda velké oblibě. Malcesine se říká "perla jezera Garda", je to dle mnohých nejmalebnější místo zdejší oblasti. Uzké uličky, přístav s jeho barevnými domky, hrad Scaliger a ve stylu benátské gotiky postavený Palazzo dei Capitani - to dělá z Malcesine charismatické město. Z jezerní strany je k obci připojena malá palmová zahrada s kotvištěm. Kousek od města je menší destinace s názvem Brenzone.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA