Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Moniga del Garda

Moniga del Garda - informace o městě

Na jihozápadním břehu jezera Lago di Garda se mezi městečky Desenzano a Saló rozkládá hezké město Moniga del Garda. Pojmenováno bylo po místní bohyni a v současnosti je známé především produkcí jednoho z nejlepších vín Itálie, které se proslavilo po celém světě. Jde o vynikající růžové víno s názvem „Chiaretto“ mající světlou lososovou či lehce třešňovou barvu. 

Historické městečko Moniga del Garda leží ve středu místního kopce, ale rozprostírá se až k pobřeží jezera Lago di Garda. Ve městě se podařilo dochovat několik zajímavých památek, mezi nimiž jednoznačně vyniká hrad Castello Moniga postavený na přelomu 10. a 11. století. Tyčí se nedaleko hlavní silnice. Za zmínku stojí také kostel Sv. Martina pocházející z 18. století, který ve svém interiéru ukrývá 5 cenných oltářů. V centru městečka samozřejmě narazíte na spoustu obchodů, příjemné restaurace a kavárny. 

Téměř na každém kroku najdete v Moniga del Garda nějaký hotel, rezidenci nebo kemp. V okolí se rozkládají olivové plantáže a borovicové lesy. Středisko sahající až k jezeru Lago di Garda si díky skvělým možnostem ubytování, stravování, relaxace, sportovního vyžití a poznávání oblíbily zejména rodiny s dětmi. Součástí je dokonce malý, velmi idylicky působící přístav Porto di Moniga. Lenošit, opalovat se a hrát si je možné na poměrně dlouhých plážích tvořených hrubším pískem. Čistá voda láká ke koupání a vodním sportům. V okolí se nachází skvělá golfová hřiště, která otestují zdatnost i zkušenějších golfistů. 

Z Moniga del Garda je to pouhých 9 kilometrů do sousedního města Desenzano a 13 kilometrů do města Saló. Asi 45 km je vzdáleno mezinárodní letiště ve Veroně a 23 km pak letiště v Montichiari.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA