Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Moniga del Garda

Moniga del Garda - informace o městě

Na jihozápadním břehu jezera Lago di Garda se mezi městečky Desenzano a Saló rozkládá hezké město Moniga del Garda. Pojmenováno bylo po místní bohyni a v současnosti je známé především produkcí jednoho z nejlepších vín Itálie, které se proslavilo po celém světě. Jde o vynikající růžové víno s názvem „Chiaretto“ mající světlou lososovou či lehce třešňovou barvu. 

Historické městečko Moniga del Garda leží ve středu místního kopce, ale rozprostírá se až k pobřeží jezera Lago di Garda. Ve městě se podařilo dochovat několik zajímavých památek, mezi nimiž jednoznačně vyniká hrad Castello Moniga postavený na přelomu 10. a 11. století. Tyčí se nedaleko hlavní silnice. Za zmínku stojí také kostel Sv. Martina pocházející z 18. století, který ve svém interiéru ukrývá 5 cenných oltářů. V centru městečka samozřejmě narazíte na spoustu obchodů, příjemné restaurace a kavárny. 

Téměř na každém kroku najdete v Moniga del Garda nějaký hotel, rezidenci nebo kemp. V okolí se rozkládají olivové plantáže a borovicové lesy. Středisko sahající až k jezeru Lago di Garda si díky skvělým možnostem ubytování, stravování, relaxace, sportovního vyžití a poznávání oblíbily zejména rodiny s dětmi. Součástí je dokonce malý, velmi idylicky působící přístav Porto di Moniga. Lenošit, opalovat se a hrát si je možné na poměrně dlouhých plážích tvořených hrubším pískem. Čistá voda láká ke koupání a vodním sportům. V okolí se nachází skvělá golfová hřiště, která otestují zdatnost i zkušenějších golfistů. 

Z Moniga del Garda je to pouhých 9 kilometrů do sousedního města Desenzano a 13 kilometrů do města Saló. Asi 45 km je vzdáleno mezinárodní letiště ve Veroně a 23 km pak letiště v Montichiari.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA