Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Riva del Garda

Riva del Garda - informace o letovisku

Riva del Garda je turisticky živější městečko ležící na severní špičce Gardského jezera. Se svými 13 tisíci obyvateli je to druhé nejlidnatější město na tomto jezeře (po Desenzanu). Má krásné historické centrum, obchodní centrum a plachetnicový přístav. Je vhodné zejména pro vodní sporty nebo horskou cyklistiku. Má nejkrásnější a nejdelší pláž z celého jezera. Díky mírnému podnebí ho lze označit jako ráj mezi horami.

Nachází se v nádherném zálivu, chráněna horou Monte Brine a je dominantou celého jezera. Jde o nejdůležitější obchodní centrum této oblasti a nabízí nepřeberné množství kulturních a jiných událostí během celého roku. Díky pravidelnému střídání severního a jižního větru je Riva del Garda oblíbenou základnou windsurfingu.

Leží na nejsevernějším cípu jezera a patří okolo jezera k těm nejhezčím městečkům. Má pěkné malé centrum a promenádu podél břehu. Z celého města se otevírají pohledy na mohutná skaliska a hory všude okolo. Rozhodně stojí za návštěvu. Jako druhé nejvíce obydlené místo v okolí je žijícím centrem kultury a zábavy. Kromě historického centra zde najdete mnoho obchodů a nezbytnou součást italského života - restaurace a pizzerie. Zdejší pláž je nejdelší a nejvyhledávanější z celého jezera.

Také v druhém největším městě u jezera Garda najdete hrad Scaligerů a krásný starý přístav. V jednom bodě se ale Riva od ostatních míst liší. Je to její zvláštní atmosféra, tvořená italskou elegancí smísenou s jihotyrolskou zemitostí. Nad Rivou se strmě tyčí výběžky trentinských Alp, které nutně upomínají na jižní Tyrolsko.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA