Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Riva del Garda

Riva del Garda - informace o letovisku

Riva del Garda je turisticky živější městečko ležící na severní špičce Gardského jezera. Se svými 13 tisíci obyvateli je to druhé nejlidnatější město na tomto jezeře (po Desenzanu). Má krásné historické centrum, obchodní centrum a plachetnicový přístav. Je vhodné zejména pro vodní sporty nebo horskou cyklistiku. Má nejkrásnější a nejdelší pláž z celého jezera. Díky mírnému podnebí ho lze označit jako ráj mezi horami.

Nachází se v nádherném zálivu, chráněna horou Monte Brine a je dominantou celého jezera. Jde o nejdůležitější obchodní centrum této oblasti a nabízí nepřeberné množství kulturních a jiných událostí během celého roku. Díky pravidelnému střídání severního a jižního větru je Riva del Garda oblíbenou základnou windsurfingu.

Leží na nejsevernějším cípu jezera a patří okolo jezera k těm nejhezčím městečkům. Má pěkné malé centrum a promenádu podél břehu. Z celého města se otevírají pohledy na mohutná skaliska a hory všude okolo. Rozhodně stojí za návštěvu. Jako druhé nejvíce obydlené místo v okolí je žijícím centrem kultury a zábavy. Kromě historického centra zde najdete mnoho obchodů a nezbytnou součást italského života - restaurace a pizzerie. Zdejší pláž je nejdelší a nejvyhledávanější z celého jezera.

Také v druhém největším městě u jezera Garda najdete hrad Scaligerů a krásný starý přístav. V jednom bodě se ale Riva od ostatních míst liší. Je to její zvláštní atmosféra, tvořená italskou elegancí smísenou s jihotyrolskou zemitostí. Nad Rivou se strmě tyčí výběžky trentinských Alp, které nutně upomínají na jižní Tyrolsko.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA