Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sirmione

Sirmione - informace o letovisku

Sirmione je nejpopulárnějším letoviskem u jezera. Nad místním malým přirozeným přístavem a skupinkou atraktivních domů se tyčí pevnost Rocca Scaligera, kterou nechala postavit rodina Scaligeriů z Verony. Odtud vyjíždějí lodě do většiny vesnic na jezeře. Z lodě si můžete prohlédnout jezero a vily a zahrady, které nejsou ze silnice vidět. Místní turistické informace vám sdělí podrobnosti o koupání, golfu, projížďkách na lodi a turistických stezkách.

Než spatříte historické centrum, poznáte mohutný hrad Scaligerů s čtverhranými věžemi, zvedacím mostem a městskou branou, která dnes již vpustí každého návštěvníka. Obzvlášť půvabný je opevněný přístav, který sloužil k zásobování a obraně vodního hradu. Dnes se do přístavu, kde roste spousta leknínů, vrátil klid a mír. V nejzazším konci Sirmione pramení 18 metrů pod zemí jedinečná léčivá voda Boiola.

Lázeňské městečko je plné života a ráj vodních sportů. Leží na úzkém výběžku zasahujícího do jižní části jezera. K významným objektům kromě hradu Castello Scaligero ze 13. století patří také pozůstatky římské vily a lázní Grotte di Catullo, které se rozkládají na ploše přibližně 2 ha. Pozůstatky byly ve středověku z části rozebrány jako stavební materiál na tehdejší domy.

Sirmione je velmi oblíbené letovisko zvláště na víkendové pobyty, jak pro zahraniční, tak pro italské turisty. Jezero Lago di Garda, které omývá ze tří stran tento 4 km dlouhý a úzký poloostrov Sirmione, je vyloženě rájem pro milovníky windsurfingu.

V jezeře vyvěrá 80°C horký pramen Boiola a ohřívá zdejší mělké průzračné vody. Skvělý je výlet rychlým motorovým člunem kolem poloostrova - loď projíždí scaligerským hradem, zajíždí až k vývěru horké vody ze dna jezera. Čekají vás lázně, luxusní vily osobností, uličky, památky a relaxace...

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA