Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sirmione

Sirmione - informace o letovisku

Sirmione je nejpopulárnějším letoviskem u jezera. Nad místním malým přirozeným přístavem a skupinkou atraktivních domů se tyčí pevnost Rocca Scaligera, kterou nechala postavit rodina Scaligeriů z Verony. Odtud vyjíždějí lodě do většiny vesnic na jezeře. Z lodě si můžete prohlédnout jezero a vily a zahrady, které nejsou ze silnice vidět. Místní turistické informace vám sdělí podrobnosti o koupání, golfu, projížďkách na lodi a turistických stezkách.

Než spatříte historické centrum, poznáte mohutný hrad Scaligerů s čtverhranými věžemi, zvedacím mostem a městskou branou, která dnes již vpustí každého návštěvníka. Obzvlášť půvabný je opevněný přístav, který sloužil k zásobování a obraně vodního hradu. Dnes se do přístavu, kde roste spousta leknínů, vrátil klid a mír. V nejzazším konci Sirmione pramení 18 metrů pod zemí jedinečná léčivá voda Boiola.

Lázeňské městečko je plné života a ráj vodních sportů. Leží na úzkém výběžku zasahujícího do jižní části jezera. K významným objektům kromě hradu Castello Scaligero ze 13. století patří také pozůstatky římské vily a lázní Grotte di Catullo, které se rozkládají na ploše přibližně 2 ha. Pozůstatky byly ve středověku z části rozebrány jako stavební materiál na tehdejší domy.

Sirmione je velmi oblíbené letovisko zvláště na víkendové pobyty, jak pro zahraniční, tak pro italské turisty. Jezero Lago di Garda, které omývá ze tří stran tento 4 km dlouhý a úzký poloostrov Sirmione, je vyloženě rájem pro milovníky windsurfingu.

V jezeře vyvěrá 80°C horký pramen Boiola a ohřívá zdejší mělké průzračné vody. Skvělý je výlet rychlým motorovým člunem kolem poloostrova - loď projíždí scaligerským hradem, zajíždí až k vývěru horké vody ze dna jezera. Čekají vás lázně, luxusní vily osobností, uličky, památky a relaxace...

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA