Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tenno

Tenno - informace o obci

Tenno je malá vesnice ležící 10 km severně od historického města Riva del Garda, které se rozprostírá na severním konci největšího italského jezera Lago di Garda. Poklidná vesnice Tenno se tyčí do výše 428 m n. m. a je zasazena do překrásné krajiny.

Vesnička Tenno je ideálním místem pro zotavenou, místem kde můžete relaxovat a nabírat síly nebo se vydávat na překrásné výlety do širokého okolí. Jedním takovým výletem, kde načerpáte nezapomenutelné zážitky, je cesta k jezeru Tenno.

Toto italské jezero je jedním z nejkrásnějších a pyšní se azurově modrou vodou. Nenápadnou cestičkou od jezera Tenno se dostanete až k zachovalé středověké vesnici Borgo Medievale di Canale, která slouží i jako inspirace pro celou řadu umělců.

Zajímavost 

Při výletu na Lago di Tenno si nenechejte ujít nádherné vodopády Varone. Samozřejmě u jezer najdete i turistické trasy, stačí jen vybrat z mapy tu správnou a vyrazit na výlet.

Na Lago di Garda vystačíte s italským rybářským lístkem na 3 měsíce. Ten je nutný pro nákup povolenek na další revíry. Jezero není díky své rozloze snadným revírem a určitě se vyplatí mít s sebou místního znalce. Za úspěšná místa je možno označit všechny přítoky do jezera, kde přívlač a muškaření budou nejúspěšnějšími metodami lovu.

Samozřejmě dalším způsobem lovu je použití člunu s echolotem. Nejčastějšími úlovky jsou pstruzi obecní - jezerní forma, okouni a tloušti. Druhové složení obsádky je samozřejmě pestřejší, ale domorodci poukazují na stále klesající počet úlovků a nostalgicky vzpomínají na staré dobré časy. Sportovní rybáři dnes více navštěvují komornější a menší revíry v okolí, které jsou rovněž více zarybňovány.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA