Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Treviso

Treviso - informace o městě

Malebné, hradbami obehnané Treviso je turisty mířícími rovnou do blízkých Benátek neprávem opomíjeno. Přesto je v tomto městě se zachovalými hradbami co k vidění. Především staré budovy s balkóny, fasády zdobené freskami, stinná podloubí a spousta kanálů lemovaných stromy.

Město má svůj vysoce romantický charakter, pro který stojí za alespoň krátkou návštěvu. S prohlídkou ulic začněte nejlépe v Calmaggiore. Některé lemují přitažlivé domy s balkony, stojící vedle kanálu, nad jehož hladinou se sklání vrby. Hlavní náměstí Piazza dei Signori je obklopeno renesančními věžemi a paláci, zatímco na nedalekém náměstí Piazza San Vito stojí dva kostely – San vito a Santa Lucia.

Kostel Santa Lucia je vyzdoben freskami významného severoitalského mistra Tommasa da Modena (1325 – 1379). Tento mistr pracoval i na nejvýznamnější památce města, kterou je kostel San Nicolo na druhé straně řeky Sile. V tomto románsko-gotickém dominikánském kostele ozdobil sloupy několika freskami a v sousedním klášteře zanechal portréty slavných dominikánů.

Kromě pěkných domů nad kanály nabízí ještě Dóm, zasvěcený svatému Petru, budovaný ve 12. století. V interiéru si prohlédněte obraz od Tiziana – Zvěstování Panny Marie a pak fresku od Il Pordenona – Klanění tří králů. Celý chrám má sedm kopulí, pět nad lodí a dvě nad kaplemi. Připomíná tak byzantské chrámy a také Svatého Marka z Benátek. Více děl Tiziana a dalších renesančních umělců schraňuje Museo Civico.

Zajímavost, ke které stojí za to se zajít podívat, je most Ponte di Pria (kamenný most) na soutoku Canalu Grande a kanálů Ruranelli. Procházka, která určitě stojí za to, je podél kanálů, které nejsou vždy obestavěny domy, a proto na rozdíl od Benátek, poskytují více místa pro městskou zeleň. Trhy se v Trevisu konají v úterý a v sobotu dopoledne, rušný rybí trh se již od středověku koná na ostrově treviské řeky Sile.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA