Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Dolomity Superski - super lyžování

Toužíte po nezapomenutelných lyžařských zážitcích? Chcete prožít dokonalou zimní dovolenou uprostřed nedotčené přírody? Vyrazte s CK Fede do severoitalské provincie Trentino, která je právem označována za skutečný ráj zimních sportů. Nachází se zde totiž rozlehlá lyžařská oblast Dolomity Superski, která potěší jak začínající, tak i náročné lyžaře.

Díky své obrovské rozloze a také díky krásným přírodním scenériím jsou Dolomity Superski jedničkou mezi lyžařskými regiony nejen v Itálii, ale i celé Evropě. Během lyžování je možné se kochat majestátními štíty hor zalitými sluncem. Královnou celé oblasti je mohutná Marmolada, která je s výškou 3 342 metrů nad mořem nejvyšší horou Dolomit. Dolomity Superski jsou zkrátka Mekkou každého vášnivého lyžaře a pobyt v samotném srdci hor má svou neopakovatelnou atmosféru.

Oblast je tvořena celkem 12 vysokohorskými lyžařskými středisky, která nabízejí svým návštěvníkům dokonalé zázemí. Lyžaři si v nich mohou zakoupit lokální skipas, ale mnohem výhodnější je pořídit si skipas rozšířený, platící pro celou oblast Dolomity Superski, tedy do všech 12 oblastí. Tento skipas umožňuje užívat si více než 1 200 kilometrů zasněžených a dokonale upravovaných svahů. Nechybí perfektní technické zázemí v podobě 420 vleků a lanovek ani vynikající systém umělého zasněžování. Všechny sjezdové tratě jsou vždy upravené a přehledně značené. Za skutečnou lahůdku je považován lyžařský okruh Sella Ronda zahrnující 280 sjezdových tratí o celkové délce 410 km. Kromě lyžařů budou z Dolomitů Superski nadšeni také snowboardisté či běžkaři, na které zde čeká rekordních 1 177 kilometrů udržovaných tratí. Je možné se zde samozřejmě věnovat i dalším zimním radovánkám, jako je kupříkladu bruslení nebo jízda na sněžných skútrech. 

Lyžařské oblasti Dolomity Superski:

Cortina d´Ampezzo (1 224 - 3 130 m. n. m.)

V údolí Valle d´Ampezzo se v blízkosti severovýchodní hranice Itálie s Rakouskem rozkládá středisko Cortina d´Ampezzo nabízející lyžování na 140 km sjezdovek obsluhovaných 51 vleky. Toto středisko, v němž se drží sníh až do května, bylo v minulosti dějištěm zimních olympijských her. Je oblíbené zejména pro svou různorodost, nachází se zde upravované tratě i volné svahy všech obtížností, proto si na své přijdou jak začínající, tak i zdatní lyžaři. Celkem 73 km tratí v Cortině najdou také cross-country lyžaři. Milovníci extrémních sportů se mohou vydat na některou ze sáňkařských tratí, nebo vyzkoušet olympijskou bobovou trať s rychlostí kolem 75 km/hod. V Cortině se můžete kromě špičkového lyžování těšit i na prvotřídní služby, středisko splňuje představy o lyžování a dobře strávené zimní dovolené.

Plan de Corones - Kronplatz (953 - 2 275 m. n. m.)

Jedním z hojně navštěvovaných lyžařských středisek spadajících pod Dolomity Superski je i Kronplatz lákající na více než 100 km sjezdových tratí všech náročností. Tento lyžařský ráj nabízí skvěle upravované sjezdovky vedoucí z mohutné hory Concordia, která se tyčí do výšky 2 275 metrů nad mořem. Je možné si užívat dlouhých sjezdů z temene hory, středně i značně obtížných tratí s výškovým rozdílem až 1300 metrů. V Kronplatz si užijete opravdu luxusní lyžování na celkem 114 km sjezdovek. Kvalitní systém umělého zasněžování pokrývá 100 % sjezdových tratí všech náročností. Na své si přijdou i běžkaři, okolí totiž protíná 210 km upravovaných běžeckých tratí.

Alta Badia (1 433 - 2 200 m. n. m.)

Za nejkrásnější středisko Dolomitů Superski je považována Alta Badia, která je s dalšími 3 vyhlášenými lyžařskými středisky součástí okruhu Sella Ronda. Celkem toto středisko nabízí okolo 130 km skvěle upravovaných tratí a sjezdovek, z nichž 40 je uměle zasněžováno. Jelikož v Alta Badia převažují spíše modré sjezdovky, hodí se spíše pro lyžaře začátečníky nebo rodiny s dětmi. Zájemci mají možnost si vyzkoušet i slalomové ježdění na svahu v La Ville, kde se každoročně odehrávají závody Světového poháru. V Alta Badia najdete dále také snowpark a na běžkaře čeká 35 km pečlivě udržovaných běžeckých tratí.

Val Gardena - Gröden / Alpe di Siusi - Seiser Alm (1 060 - 2 518 m. n. m.)

K nejluxusnějším střediskům nejen v Dolomitech, ale i v celé Itálii patří Val Gardena pyšnící se několikanásobným oceněním “Nejlepší lyžařské středisko na světě“. Je součástí Sella Rondy a umožňuje fantastické lyžování uprostřed velehor až do pozdního jara. Ve Val Gardeně se nachází vůbec nejdelší obří slalom v Dolomitech - jde o trať zvanou Gardenissima. Dále se zde nabízí lyžování na náročných černých sjezdovkách, ale bohatá je rovněž nabídka červených a modrých sjezdovek. Celkem je lyžařům k dispozici na 175 km tratí. Pro běžkaře je zase připraveno 102 km běžeckých tratí rozprostřených po různých místech údolí Val Gardena/Alpe di Suisi. Zkrátka nepřijdou ani milovníci sáňkování, pro něž byly vybudovány speciálně upravené tratě. 

Val di Fassa e Carezza (1 300 - 2 950 m. n. m.)

V srdci trentinských Dolomit se pod masivem Gruppo del Sella rozkládá vyhlášená lyžařská oblast Val di Fassa, které se skládá z několika samostatných vesniček a skiareálů. Nejnavštěvovanější z nich jsou moderní střediska Col Rodella, Ciampac a Belvedere. Val di Fassa je rovněž součástí vyhlášeného lyžařského regionu Sella Ronda. Kromě 120 km sjezdovek je zde upravováno také 70 km běžeckých tratí. Příznivci tohoto sportu jistě nepohrdnou možností vyzkoušet si úseky světoznámého dálkového běhu Marcialonga, který se zde koná každoročně v lednu.

Arabba / Malga Ciapela - Marmolada (1 446 - 3 326 m. n. m.)

Další špičkou mezi světovými lyžařskými areály je středisko Arraba/Marmolada nabízející 62 km sjezdových tratí. Dominantou oblasti je hora Marmolada dosahující výšky 3 342 metrů nad mořem. Horu pokrývá ledovec orientovaný na sever, díky čemuž je možné se zde věnovat lyžování i během jara. Z vrcholu Marmolady vede 12 km dlouhá červená sjezdová trať Pista Bellunese s převýšením 1 800 metrů, která končí v krásném horském městečku Malga Ciapela. Zpátky na vrchol se dostanete nedávno zrekonstruovanou kabinovou lanovkou. Zázemí a komfort zajišťuje lyžařům v této oblasti celkem 23 velkokapacitních kabinových lanovek. Středisko Arraba/Marmolada oplývá sjezdovkami většinou střední a vyšší obtížnosti, které svou kvalitou uspokojí požadavky i nejnáročnějších lyžařů. Nechybí ani několik závodních tratí patřících k nejobtížnějším terénům pro lyžování v italských Dolomitech.

Alta Pusteria - Hochpusteral (1 130 - 2 205 m. n. m.)

Alta Pusteria je pro lyžařské nadšence z České republiky tím nejbližším zimním střediskem spadajícím pod Dolomity Superski. Může se pochlubit skvěle upravenými a dostatečně zasněžovanými tratěmi ve třech kvalitních ski areálech - Monte Elmo/Helm, Croda Rossa a Baranci. Celkem 52 km sjezdových a 200 km běžeckých tratí potěší každého lyžařského nadšence. Tím nejnavštěvovanějším areálem je Monte Elmo, který nabízí takové lyžařské lahůdky, jako je adrenalinová černá sjezdovka z vrcholu Monte Elmo. Oblast kolem střediska Alta Pusteria-Hochpustertal je přitažlivá svou krásnou krajinou, malebnými městečky a idylickými horskými vesničkami. 

Val di Fiemme / Obereggen (860 - 2 415 m. n. m.)

Velmi oblíbeným střediskem v italských Dolomitech je také Val di Fiemme, tvořené několika menšími lyžařskými areály. Ty nabízí celkem asi 100 km sjezdových tratí vhodných jak pro děti a začátečníky, tak i pro náročnější lyžaře a lyžařské fanatiky vyhledávající adrenalinové černé sjezdovky. Méně zdatní lyžaři ocení skiareál Bellamonte - Alpe Lusia nebo Ski Center Latemar, zatímco všichni, kdo mají lyžování, jak se říká v malíku, by měli změřit síly s 6 km dlouhou příkrou sjezdovkou Olimpia na Alpe Cermis. Ve střediscích se dá díky výkonnému zasněžovacímu systému dobře lyžovat i v okrajových termínech sezóny. Pro vyznavače běžeckého lyžování je zde asi 150 km běžeckých tratí a na své si přijdou i vyznavači snowboardingu, na něž čeká řada skvěle připravených speciálek. Val di Fiemme uspokojuje návštěvníky také nejmodernějšími a nejrychlejšími přepravními prostředky.

San Martino di Castrozza / Passo Rolle - Pass (1 404 - 2 357 m. n. m.)

San Martino di Castrozza je tradičním centrem zimních sportů, v němž se koncentrují nejen začínající lyžaři, ale i lyžařské hvězdy. Lyžařský region San Martino di Castrozza se dělí do tří oblastí - Alpe Tognola, Passo Rolle a Col Verde. Celkem se zde nachází 60 km sjezdovek všech náročností. Svahy jsou široké, dobře upravené a nebývají přeplněné. Oblíbená je například mírná trať Scandola della Tognola ve středisku Passo Tognola, ale své příznivce si našlo i několik obtížných tratí v Col Verde. Pokud se vydáte do Passo Rolle, budete se moci vyřádit na sjezdovkách a v odpoledních hodinách se navíc ještě kochat nádhernými, sluncem osvětlenými pohledy na panoramata Dolomit.

Valle Isarco - Eisacktal (777 - 2 512 m. n. m.)

Celkem 85 km sjezdových tratí nabízí středisko Valle Isarco, které je výborně přístupné z brennerské dálnice. V areálu se nalézají upravované sjezdovky všech stupňů náročnosti, s výbornými sněhovými podmínkami po celou zimní sezónu. Oblasti dominuje 2 465 metrů vysoká hora Plose, z níž vede nejznámější a se svými 9 km také nejdelší sjezdovka Jižních Tyrol známá jako Trametsch. Všechny sjezdovky jsou obsluhovány moderními přepravními zařízeními s vysokou přepravní kapacitou. Valle Isarco je oblíbené také pro svou cenovou dostupnost, nejen lyžování, ale i veškeré doprovodné služby zde pořídíte za přijatelné ceny. 

Tre Valli (1 190 - 2 517 m. n. m.)

Na jižní straně Marmolady leží Tre Valli přitahující všechny příznivce lyžování, zejména pak carvingu. Tre Valli tvoří tři menší lyžařská centra - Moena-Alpe Lusia, Passo San Pellegrino a Falcade, která společně nabízí pestré terény a 89 km sjezdovek různých náročností. Střediska Passo San Pellegrino a Falcade jsou vzájemně propojena a nabízí lyžování na kvalitních sjezdových tratích vhodných jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé lyžaře. Nejvyhledávanější je 10 km dlouhá sjezdová trať vedoucí z vrcholu Col Margherita. Moena-Alpe Luisa je samostatný skiareál, v němž na návštěvníky čeká například ostrá černá trať padající z vrcholu Le Cune do malebné vesničky Moena. Oblast Tre Valli je atraktivní také pro svou síť moderních, rychlých a pohodlných vysokokapacitních sedačkových lanovek. Novinkou je pak osmimístná lanovka Ronchi-Valbona-Le Cune s mezistanicí.

Civetta (1 000 - 2 100 m. n. m.)

Báječným lyžováním, nádhernou krajinou, útulnými hotely a romantickou atmosférou si vás získá Civetta. K dispozici má 80 km sjezdovek obsluhovaných 25 vleky, které jsou obklopeny dech beroucí scenérií italských Dolomit. Lyžuje se pod majestátními štíty Monte Civetta a Monte Pelmo, s úchvatnými výhledy na jezero Alleghe. V Civettě si skvěle zalyžují začátečníci i špičkoví lyžaři, ten nejvhodnější terén zde najdou všechny kategorie lyžařů. Ty náročnější uspokojí zdejší černé sjezdovky, oblíbená je především trať vedoucí pod kabinovou lanovkou Pian del Crep. Začátečníci pak ocení lyžování s dostatkem prostoru na rozlehlých sjezdových tratích vystavených slunci. Díky systému umělého zasněžování jsou zde vynikající lyžařské podmínky od prosince až do Velikonoc.

Navštivte naše stránky a vyberte si z bohaté nabídky lyžařských zájezdů do Itálie za nepřekonatelné ceny. V naší nabídce najdete pouze kvalitní a prověřené hotely a apartmány v oblastech Dolomiti Superski, Val di Sole, Alta Valtellina a mnoha dalších. Využijte jedinečné nabídky na lyžování v Itálii.

- PR článek - 

CK FEDE, s.r.o.
Jeruzalémská 3 
110 00  Praha 1-Nové Město 
Tel.:224 142 340/350/356 

fede@fede.cz 
www.fede.cz 

Článek byl zobrazen 8 956 krát.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA