Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lyžařské středisko Arabba

V samotném srdci italských Dolomit se v údolí Livinallongo, které obklopují ty nejkrásnější vrcholy, rozkládá lyžařské středisko Arabba. Leží na jihovýchodních svazích masívu Sellagruppe a nabízí jedny z nejkrásnějších výhledů na okolní hory, zejména na mohutný ledovec Marmolada, který je dominantou oblasti.

Arabba spadá pod světově proslulý lyžařský okruh Sella Ronda, který je dále tvořen středisky Alta Badia, Val Gardena, Alpe di Siusi a Val di Fassa. Okruh vede přes čtyři dolomitská údolí a stal se součástí obrovské lyžařské oblasti Dolomity Superski, která platí za absolutní špičku v lyžařské nabídce v celé Itálii. Díky tomuto úžasnému propojení se Sella Rondou je možné si zalyžovat celkem na neuvěřitelných 500 kilometrech sjezdových tratí. Arabba je považována za jedno z nejlepších nástupních míst pro Sella Rondu, jež patří k největším lákadlům celé oblasti Dolomity Superski. Díky své poloze se Arabba stala jakousi lyžařskou křižovatkou, odkud to není nikam daleko.

Arabba - lyžování v Itálii

Městečko Arabba poskytuje milovníkům zimních sportů dokonalé zázemí. Toto malé městečko se rozrostlo pod severním svahem hory Porta Vescovo a nabízí řadu restaurací, pizzerie, obchůdky a bary. V okolí se nabízí pestré možnosti procházek, děti si mohou užívat dětských koutků, které zde pro ně byly vybudovány.

Lyžařský areál v Arabbě rozkládající se v nadmořské výšce od 1450 do 3266 metrů nabízí sjezdovky nejrůznějších délek i náročností, na své si zde přijdou jak zdatní lyžaři, tak i začátečníci. K dispozici jsou tratě mírné, náročnější i velmi strmé a rychlé. Celkově je zde připraveno 62 km upravovaných sjezdovek, z nichž je 16 modrých, 22 červených a 6 černých. Asi 90 % z nich je v případě potřeby uměle zasněžováno technickým sněhem. Přeprava lyžařů na svazích je zajišťována 8 vleky, 15 sedačkovými a 8 kabinkovými lanovkami s přepravní kapacitou 43 tisíc osob za hodinu.

lyžování Itálie - Sella Ronda

Atraktivní oblastí Arabby je lyžařský areál Porta Vescovo, který se rozkládá kolem stejnojmenného vrcholu měřícího 2478 metrů nad mořem. Od parkoviště se můžete do areálu nechat vyvézt visutou kabinkovou lanovkou, sedačkovou lanovkou nebo kabinkou typu DMC, která visí na dvojitém laně a je velmi odolná proti větru. Během cesty nahoru se můžete kochat jedinečným výhledem na okolní krajinu. Vrchol Porta Vescovo je tvořen malým skalním průlomem, který protíná modročervená sjezdovka Ornella. Vydat dolů se však můžete i prudkým černým „padákem“ Fodoma. Veškeré tratě vedou dosti členitým terénem mezi skalami a končí v Arabbě. Jelikož je svah Porta Vescovo severně orientovaný a poměrně stíněný, zdejší prašan vydrží výrazně déle než v okolních střediscích. Skvělé lyžování se nabízí nejméně do poloviny března.

Vyhlídkovou lanovkou je možné se vydat do průsmyku Passo Pordoi v nadmořské výšce 2239 metrů. Jelikož z něj vede řada modrých a červených sjezdovek je hojně vyhledávanou oblastí. Za průsmykem je již možné spatřit údolí Val di Fassa. Z Arabby se dá dostat také do průsmyku Passo Campolongo (1875 m), který hraničí s Alta Badií. V okolí se nachází spíše mírné sjezdovky, z vrcholu Bec de Roces pak vede jedna strmější trať.

Itálie - lyžování Marmolada

V sousedství Arabby se nachází malá hotelová vesnička Malga Ciapela, z níž je možné podniknout cestu na hřeben nejvyšší hory Domomit – Marmolady vysoké 3342 metrů nad mořem. Visutou kabinovou lanovkou se pohodlně dostanete také na druhý nejvyšší vrchol na Marmoladě zvaný Punta Rocca, který se nachází v nadmořské výšce 3269 metrů. Z vrcholu Marmolady se můžete vydat (pokud si na to troufáte) po 12 km dlouhé sjezdovce, která začíná příjemně červeným a středně širokým sjezdem a vede až k mezistanici ve výšce 2900 metrů. Odtud dále pokračuje serpentinami až pod sedlo Fedaia a poté už jen mírně klesá podél vleků zpět až do Malga Ciapely. Pod ledovcem Marmolada se v areálu Magna Ciapela nachází ještě 15 km upravovaných běžeckých tras.

Aktuální informace ze střediska Arabba najdete na Dolomitisuperski.com

- jap -

Další články z Itálie:
Valle dei Templi – Údolí chrámů
Bormio - lyžařské středisko
Val di Sole - lyžování v Itálii
Livigno - skvělé lyžování v Itálii

Passo Tonale – lyžování na ledovci

Článek byl zobrazen 7 257 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA