Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Dolomity Superski - Sella Ronda

Sella Ronda je světově proslulý lyžařský okruh vedoucí skrz čtyři dolomitské údolí, jenž se stal součástí oblasti Dolomity Superski a tvoří jej 4 vynikajícími lyžařská střediska: Arabba s nejvyšší horou Dolomit Marmoladou, Alta Badia, Val di Fassa a Val Gardena. Okruh Sella Ronda se rozkládá v nadmořské výšce mezi 1535 – 2510 metry. Celkově střediska nabízí 487 km sjezdovek, z nichž 350 km je propojeno vleky a lanovkami a můžete se mezi nimi pohybovat, aniž byste museli sundávat lyže z nohou. Zbytek spojují pravidelně jezdící skibusy. Zdejší tratě jsou nejrůznějších délek a obtížností, na své si zde proto přijde úplně každý, bez rozdílu věku a lyžařských zkušeností. Přepravu lyžařů zajišťují nejmodernější, pohodlná a rychlá přepravní zařízení, včetně první podzemní dráhy v Dolomitech. Okruhy jsou přitažlivé také pro milovníky freeridu a extrémního lyžování a najdete zde rovněž rozsáhlé skialpinistické možnosti. Sella Ronda poskytuje jedny z nejkrásnějších scenérií Dolomit a zajišťuje výborné sněhové podmínky po celou zimní sezónu. Celý okruh je rozdělen na dvě základní trasy, které jsou od sebe barevně rozlišeny – oranžový a zelený okruh. Během jednoho dne tak můžete objet celý mohutný masiv, podle kterého získal okruh své jméno.

Oranžový kruh se jede po směru hodinových ručiček a je určen spíše pro vášnivější lyžaře. Při jízdě projedete více náročnějších sjezdových tratí než na zeleném okruhu. Jeho celková délka je 41,8 km, a je tvořen 13 sjezdovými tratěmi o celkové délce 29,3 km. Zelený okruh se jezdí proti směru hodinových ručiček. Jeho celková délka je 38,8 km a tvoří jej 11 sjezdových tratí o celkové délce 26,7 km.

 

Kontextová reklama.

Lyžařské středisko Arabba

Lyžařské středisko Arabba

V samotném srdci italských Dolomit se v údolí Livinallongo, které obklopují ty nejkrásnější vrcholy, rozkládá lyžařské středisko Arabba. Leží na jihovýchodních svazích masívu Sellagruppe a nabízí jedny z nejkrásnějších výhledů na okolní hory, zejména na mohutný ledovec Marmolada, který je dominantou oblasti.

celý článek

 

Fotogalerie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA