Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ischia Porto

Informace o Ischia Porto na ostrově Ischia

Ischia Porto je jednou z částí hlavního města Ischia, které se rozkládá na východním pobřeží stejnojmenného ostrova. Zatímco Ischia Ponte představuje původní část města se starou zástavbou a Aragonským hradem, Ischia Porto je velkým historickým přístavem, ale také moderní a dosti živou částí města. Kromě velkých hotelových komplexů, luxusních hotelů a apartmánů zde najdete také značkové obchodní domy, nepřeberné množství restaurací, kaváren, cukráren, barů a diskoték. Hlavním obchodním centrem Ischie se staly slavné uličky Via Roma a Corso Vittoria Colonna.

Domy v Ischia Porto byly vystavěny terasovitě nad přístavem. Přístav byl původně zaplaven sopečným kráterem. Později v roce 1854, za vlády Ferdinanda II. byl kanálem propojen s mořem. Dnes z tohoto přístavu, jenž tvoří jakési srdce celého ostrova, vyplouvají lodě směřující do Neapole a Pozzuoli. V této části města se rozkládají staré městské lázně Antiche Terme Comunali, kde se využívají prameny z Fontany, Fornella a San Camilla.

Ve městě byste neměli vynechat návštěvu Aragonského hradu, Mořského muzea, Michelangelovy věže, Aquaduktu, výrobny parfémů nebo kostela Madonny delle Grazie. Z Ischie se dají podnikat zajímavé lodní výlety do okolí ostrova. Za návštěvu stojí například ostrova Capri, Amalfské pobřeží, Neapol, Pompeje a Vesuv či Monte Epomeo. Autobusem nebo lodí se můžete vypravit také na okružní výlet kolem ostrova.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA