Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Positano

Positano - informace o letovisku

Positano leží jižně od Neapole - italské metropole, kterou byste měli rozhodně během své dovolené v Itálii navštívit. Positano je situováno ve středu italského pobřeží Almafi a nabízí tak překrásné koupání. Je to malebné prázdninové přímořské středisko nacházející se v italském hornatém regionu - v Kampánii. Positano je doslova přilepené na skalní stěně a zdejší krychlové domy s kopulovitou střechou připomínají saracénskou dobu.

Místo je to velice malebné, položené na strmém kopci přímo nad mořem. Příchozí zde najde všechny druhy hotelů, restaurací a dalších zařízení ve vysoké kvalitě a k tomu krásné moře, ideální koupání na pěkných plážích v nádherném přírodním prostředí.

Prestiž tohoto místa dokládá, že dva z místních hotelů (Ill San Pietro a Le Sirenuse), můžete velmi často najít v seznamech nejlepších světových hotelů. Nejkrásnější výhledy poskytne návštěvníkovi Belvedere na západě. Zdejší písečné pláže se nazývají Grande a Fornillo a kamenitá pláž Scogliera.

V okolí se nachází ještě další jedinečné přírodní krásy. Například obec Praiano, která je stejně elegantní a luxusní jako Positano. Krásu přírody i moře najdete také ve fjordu Furore. Krásné a modré moře si zase užijete okolo mysu Capo di Conca. I z Positana lze podniknout výlet lodí na ostrov Capri či do Amalfi a ještě dále do Salerna. Překrásné zážitky a výhledy zažijete cestou po pobřežní silnici okolo Sorrentského poloostrova.

 

Kontextová reklama.

Positano bylo inspirací i pro Rolling Stones

Positano bylo inspirací i pro Rolling Stones

Ozdobou již tak nádherného Amalfského pobřeží na jihu Itálie je městečko Positano vybudované na vápencové skále, která v těchto místech prudce spadá do vod Tyrhénského moře. Městečko se 4 tisíci obyvateli je tvořeno záplavou bílých domků, které jsou obklopeny zahradami plnými pomerančovníků a středozemní květeny. Pobyt v Positanu je balzámem na duši…

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA