Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Památník Viktora Emanuela II., Řím

Na římském náměstí Piazza Venezia se nachází monumentální památník Viktora Emanuela II., sardinského krále, sjednotitele Itálie a také prvního italského krále. Památník byl postaven v letech 1885 – 1911 v novoklasickém stylu z bílého brescijského vápence a v současnosti patří vůbec k největším italským památníkům.

Viktor Emanuel II. je jednou z významných osobností italských dějin. Žil v letech 1820 až 1878. V letech 1849 – 1861 byl králem Sardinie a poté, co sjednotil Itálii, se v letech 1861 – 1878 stal také jejím prvním králem. Jeho pomník je tak symbolem sjednocené Itálie. Ke slavnostnímu odhalení došlo v roce 1911, při příležitosti 50. letého výročí vzniku království.

památník Viktora Emanuela II., Řím

Památník Viktora Emanuela II. začal být budován pod římským Kapitolem v roce 1885. Jeho autorem byl architekt Giuseppe Sacconi, který vytvořil skutečně monumentální stavbu. Památník je 135 metrů dlouhý, 130 metrů široký a dosahuje výšky 70 metrů. Skládá se z širokého schodiště, kterým je možné se dostat k výklenku, v němž stojí socha Říma. Zleva k ní vede průvod na oslavu práce a zprava průvod lásky k vlasti. Autorem těchto soch je italský sochař A. Zanelli.

památník Viktora Emanuela II., Řím

Pokud budete po postranních schodištích stoupat ještě výše, dojdete k oltáři národa, kterému dominuje 12 metrů vysoká bronzová socha krále Viktora Emanuela II. na koni, jejímž autorem je E. Chiaradia. Podstavec sochy je zdoben reliéfy zobrazujícími přední italská města. Jejich autorem je Maccagnini. U paty Emanuelovy sochy se nachází ještě Altare della Patria - hrob neznámého vojína, který padl v 1. světové válce. U hrobu jsou dvě stráže cti.

památník Viktora Emanuela II., Řím

Pomník Viktora Emanuela II. zakončuje dlouhé sloupořadí, které tvoří 15 metrů vysoké sloupy. Nad těmito sloupy, jež mají symbolizovat italské regiony, jsou umístěny dvě bronzové sochy okřídlených čtyřspřeží, které představují vítězství. V prostorách památníku sídlí ústav dějin, knihovna, archiv a Muzeum italského národně osvobozeneckého hnutí. Pravidelně se zde konají i výstavy umění.

památník Viktora Emanuela II., Řím

Sami Římané nazývají památník Viktora Emanuela II. řadou posměšných názvů, jako třeba „Psací stroj“, „Falešné zuby Říma“ nebo „Svatební koláč“. Pro turisty je však tato velkolepá stavba velkým lákadlem. Kdo se k němu vydá, bude odměněn nádherným výhledem na město a řadu jeho památek. Památník totiž stojí v blízkosti Kolosea a Fora Romana, které jsou dennodenně zaplavovány davy návštěvníků. Od památníku se přes náměstí Piazza Venezia až k Piazza del Popolo táhne známá ulice Via del Corso.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA