Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Piazza Campo dei Fiori

Pokud toužíte poznat pravou italskou atmosféru, navštivte náměstí Piazza Campo dei Fiori (Pole květin), které patří k nejživějším a nejpestřejším místům v Římě. Svůj název dostalo podle květinového pole, jež se v těchto místech kdysi rozkládalo. Od roku 1869 se zde konají trhy, kde je možné nakoupit ovoce, zeleninu, ryby i květiny.

Campo dei Fiori je jedním z mála náměstí, které není spjato s žádnou konkrétní patricijskou rodinou či důležitou stavbou. Nejvýznamnější je zde Palazzo Pio Righetti stojící na pozůstatcích Pompeova divadla na jihovýchodním konci náměstí. Náměstí nabylo na významu ve 14. století, když se papež usadil ve Vatikánu. Rozkládalo se totiž přímo na dnes již neexistující ulicí Via Papalis a Via del Pellegrino, po nichž putovali poutníci. V roce 1475 nechal papež Sixtus IV. postavit most Ponte Sisto klenoucí se přes řeku Tiberu a tak všichni, kdo přicházeli do města ze čtvrti Trastevere, procházeli skrze náměstí Piazza Campo dei Fiori.

Až do 17. století bylo tedy toto náměstí centrem kvetoucího turistického obchodu, později se většina obchodů přesunula ke Španělským schodům. Na Campo dei Fiori se poté začaly konat veřejné popravy. Připomínkou tohoto krvavého období je socha filozofa Giordana Bruna, který zde byl v roce 1600 jako kacíř upálen na hranici, když odmítl věřit, že Slunce obíhá kolem Země. Jeho socha stojí uprostřed náměstí, přímo na místě tehdejšího popraviště. Později byl tento velký otevřený prostor využíván i ke konání různých her a procesí.

Dnes je náměstí Campo dei Fiori jedním z nejslavnějších římských tržišť, kde jsou všude slyšet pokřikující prodejci. I když se s příchodem supermarketů a rychlého občerstvení změnil u mnoha lidí způsob stravování, tento trh si udržel svou oblibu a je stále živý. Večer se zde scházejí mladí Italové i cizinci, kteří zaplňují na zdejší poměry docela levné podniky. Dlouho do noci bývají otevřeny také místní vinárny a rušné hospody.

Náměstí Campo dei Fiori prochází hranice dvou městských čtvrtí Regola a Parione. Na ulici Via del Biscione na rohu náměstí se nachází Albergo del Sole, což je údajně nejstarší hotel v Římě. V domě číslo 13 sídlil kdysi hostinec La Vacca, jehož majitelkou byla velká dáma jménem Vanozza Cattanei. Ta byla milenkou Rodriga Borgii (budoucího papeže Alexandra VI.), s nímž měla krásnou, ale nechvalně proslulou dceru Lucrezii. Na Campo dei Fiori se nachází také bývalé židovské ghetto, kde jsou dnes restaurace nabízející římsko-židovskou kuchyní.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA