Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Terracina

Terracina - informace o letovisku

Terracina je přístavní město asi sto kilometrů jižně od Říma. Její minulost je opředena dávnými mýty, sahá až k Odyseovi, který měl z tamních útesů pozorovat ostrov Aiaie, kde stál palác kouzelnice Kirké. Římská Terracina byla významným střediskem obchodu na Via Appia. Dnes na svazích Monti Ausoni leží populární přímořské letovisko s fascinující koláží středověkých staveb a římských rozvalin v historickém centru. Novější část města blíže k moři překypuje restauracemi, bary a hotely.

Terracina je oblíbené přímořské letovisko ležící u nohou vysoké vápencovité skály u moře na hranici mezi střední a jižní Itálií. Město a jeho okolí nabízí o historii se zajímajícím lidem četné ostatky z římské minulosti. Ze zvonice katedrály San Cesareo z 12. století se nabízí překrásný výhled přes pobřežní krajinu. V centru se setkávají středověké budovy s antickými vykopávkami a pozůstatky. Velkou zajímavostí je místní dóm, který byl postaven uvnitř antického chrámu, takže se dodnes vchází po starověkých schodech.

I zde jsou kilometry pláže a v moderní části kolem se nacházejí bary, hotely a další zařízení pro rekreaci. Toto velmi oblíbené přímořské letovisko má mnoho krásných písečných pláží a patří mezi nejhezčí na celém pobřeží. Město je dobře dopravně spojeno s dalšími zajímavými místy v okolí.

Římská Terracina byla významným střediskem obchodu na Via Appia. Pumové nálety za 2. světové války odkryly mnoho antických památek, zejména úsek Via Appia a původní dláždění římského fóra na Piazza Del Municipio. Dóm z 1. století byl vsazen do kostry římského chrámu a dodnes se do něj vchází chrámovými schody. Středověký portikus dekorují úžasné mozaiky z 12. století a uvnitř se dochovala mozaiková dlažba ze 13. století. Hned vedle stojí moderní radnice, kde sídlí Museo Archeologico, zaměřené na místní řeckořímské artefakty.

Tři kilometry nad městem se nalézá pódium a základy, na nichž kdysi spočíval chrám Jova Anxura z 1. st. př. Kr. Tato obrovská podezdívka s arkádou je v noci osvětlena a skýtá závratný výhled na Terracinu a záliv.

Tipy na výlety 

Terracina leží v regionu Lazio, na půli cesty mezi Římem a Neapolí a je tak skvělým výchozím bodem pro poznávání těchto významných měst Itálie i velmi zajímavého kraje.

Poetinské ostrovy
Tyto ostrůvky vulkanického původu se nacházejí v moři přibližně mezi Římem a Neapolí. Obydlené jsou pouze dva z nich – Ponza a Ventotene, na něž se dostanete trajektem z Formie, Terraciny nebo Anzia. Službami pro turisty je lépe vybavený ostrůvek Ponza, na Ventotene se však nachází pozůstatky antické vily a muzeum.

Doporučujeme také výlet lodí na ostrov Bonza, který stojí za to.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA