Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Finale Ligure

Finale Ligure se rozkládá nedaleko města Savona ve středu severoitalského regionu Ligurie. Městečko Finale Ligure se širokou písečnou pláží patří k nepůvabnějším místům celé Ligurské Riviéry. Je to přímořské středisko, které leží v ústí údolí Valle Aquila (v překladu Údolí orlů). Jeho klidné podnebí z něj dělá jednu z nejkrásnějších perel Ligurie. O tomto místu se často říká, že to je „hora u moře“ nebo ještě lépe „moře v hoře“.

Finale Marina, Finale Pia a Finalborgo jsou hlavními částmi městečka Finale Ligure. Formují tak jedinou aglomeraci, která zabírá pobřeží mezi mysem Caprazoppa a ústím řeky Sciusa, směrem do vnitrozemí k údolí Valle del Pora.

Na své si ve zdejším kraji přijdou lezci všech kategorií, neboť Finale Ligure je gigantická vápencová oblast s možnostmi lezení všeho druhu. Na území asi 10 x 10 km se zde vyskytuje asi 25 sektorů, z nichž každý je velký jako několik Pálav. Samozřejmostí je moře na dohled a pěkná krajina kolem. Většina sektorů je dostupná pěšky, chvílemi po silnici ale hlavně po kopcích přes staré zarostlé olivové háje a kolem samot, obklopených vinohrady a zahradami, plnými citrusů a palem.

Finale Ligure má půvabné historické centrum, ve kterém vás okouzlí hrad Castelfranco, barokní kostel San Giovanni Battista a impozantní Vítězný oblouk. Příjemnou atmosféru městečka dotvářejí Ligurské Alpy, které chrání Ligurské pobřeží ze severu před nepříznivým počasím.

V dávných dobách bývalo Finale Ligure významným obchodním střediskem, dnes je však příjemným a poklidným historickým městečkem v Itálii. Finale Ligure se pyšní nádhernou palmovou promenádou a historickou zástavbou. V krátké vzdálenosti od Finale Ligure (1,5 km) ve vnitrozemí dosud stojí původní městečko Final Borgo, kde se budete ve starobylých uličkách a náměstích cítit, jako by se s vámi zastavil čas.

Na dovolenou určitě nepojedete pouze kvůli historickým památkám. Finale Ligure má také krásné moře a písčité pláže. Její pobřeží je dokonce tak oblíbené, že se zde točilo několik známých italských filmů. Ve městě najdete i plno zábavy.

Finale Ligure velmi vzkvétala ve středověku a právě tohoto období se týká jedna z nejznámějších událostí ve městě. Třetí týden v srpnu, když je léto v plném proudu, probíhají oslavy Viaggio nel Medioevo. V historickém centru probíhá promenáda místních obyvatel v dobových kostýmech, po večerech se hrají různé hry, hrají se představení, probíhají ukázky středověkých řemesel apod.

V okolí města je možno navštívit i jeskyně obydlené v období paleolitu a neolitu pravěkými lidmi. Za všechny je dobré zmínit Caverna delle Arene Candide, kde byla nalezena mimo jiné kostra pravěkého chlapce. Památky na pravěkou kulturu můžete vidět v místním muzeu.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA