Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Imperia

Imperia je pobřežním městečkem, které sestává ze staré části města Porto Maurizio na předhůří a z Oneglia. Rozprostírá se na výběžcích maritinských Alp, což způsobuje jak v létě, tak i v zimě podnebí přiměřené až mírné (přes 3 tisíce hodin slunečního svitu v roce). Je to hlavní město nejzápadnější provincie Ligurie, která je známá též jako Riviera dei Fiori (Květinová riviéra). Zdejší produkce květin patří k největším v Itálii. Město založil (v roce 1923) Mussolini spojením dvou existujících měst Porto Maurizio a Oneglia. Dnes je část Oneglia spíše průmyslová a Porto Maurizio je částí turistickou.

Předměstí velkého typického letoviska ligurské riviéry Imperia se nazývá Porto Maurizio. Tato část má své historické jádro a pěkný turistický přístav. Nabízí náměstíčka, uličky, zákoutí a kostelíčky umocňují příjemnou atmosféru tohoto městečka. Nabízí vše, co turisté pro svůj pobyt potřebují a co nenajdete v Porto, jistě bude v sousedním velkém středisku Imperia.

Pozoruhodné je námořnické muzeum, třetí největší v Evropě měřeno podle počtu nalezišť. V Imperia se k tomu ještě uskutečňují dvě jedinečná setkání svého způsobu - Yacht d'Epoca a Vele d'Epoca, dva předpoklady které spojují nejkrásnější a nejšlechetnější Herren der Meere (pány moří), (plachetnice z konce 19. století) na nábřeží (Calata Anselmio). Akce se koná každé dva roky a jedná se o soutěž jachet. Nebuďte však nešťastní, když se zrovna netrefíte do toho správného roku, protože když se nekoná soutěž normálních jachet, tak probíhá soutěž jachet motorových.

Kořeny města nesahají příliš daleko do historie. Imperia byla založena v první polovině 20. století na místě původního přístavu Porto Maurizio, který je dodnes její součástí. Další částí, která byla k přístavu připojena a byla původně opevněným hradem, je Oneglia. Dnes je Imperia důležitým turistickým letoviskem s krásným mořem, které obdrželo několik Modrých vlajek.

Porto Maurizio představuje především středověkou architekturu. Mimo jiné sem patří například Palazzo Pagliari nebo konvent Santa Chiara ze 14. století. V části Oneglia se nacházejí také modernější památky jako na příklad kostel San Giovanni Battista z 18. století nebo Villa Rock, kterou nechal postavit ve 30. letech 20. století ve slohu Liberty legendární stejnojmenný švýcarský klaun. Přímo nad mořem se tyčí věž Torre di Prarola, ze které byla dříve ohlašována napadení přístavu saracénskými piráty. Kromě toho všeho byste si samozřejmě měli projít i samotný přístav Porto Maurizio, kde také naleznete zbytky toho původního. Dnes je to však již přístav plný moderních jachet, na kterých zámožnější lidé tráví své dovolené.

Pokud vás zase tak úplně nebaví trávit celou svou dovolenou natažení na pláži, pak se jistě budete chtít zúčastnit nějakého z festivalů nebo slavností pořádaných v Imperii. Během září se zde koná Festival Grock, opět na počest snad nejlepšího cirkusového klauna v historii. Do města se sjíždí několik divadelních skupin, které pořádají různá, často komická představení. Bývají tu výstavy obrazů s klauny apod.

Funguje zde dobré dopravní spojení (San Remo 21 km) a nabízí se mnoho možností zábavy a sportu jako např. škola plachtění a vodních sportů, také pro děti. Můžete se zde věnovat jezdectví, tenisu, minigolfu, vodnímu lyžování, k dispozici jsou bazény. Pokud vám během takových pozoruhodných událostí vyhládne, určitě si dejte místní specialitu, piscialandrea. Zní to jak z jiného světa, ale je to pizza s ančovičkami, rajčaty, cibulí, česnekem a olivovým olejem.

Tipy na výlety
Cervo je nejkrásnější z mnoha přímořských vesnic východně od Imperie. Shluk úzkých uliček a domů je situován od oblázkové pláže nahoru. Na vrcholku se tyčí kostel San Giovanni Battista s barokní fasádou. Kostelu se zde říká corallina podle lovu korálů, jenž přinesl místním lidem prosperitu. V současnosti je Cervo typickým prázdninovým letoviskem s hotely a plážemi.

Balzi Rossi - jeskyně s prehistorickými nálezy
Na nijak zvláštním výběžku se nacházejí jedny z nejvýznačnějších jeskyní v Itálii. Průvodce vás provede po stopách jeskynních lidí z mladší doby kamenné. Museo Nazionale dei Balzi Rossi vystavuje nástroje, zbraně a kamenné figurky žen staré 100 000 let.

• mořské jeskyně
• mořské akvárium v Janově a Monacu
• aquapark v Ceriale
• San Remo, Monaco a Monte Carlo

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA