Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rapallo

Významné přímořské lázně jako Nervi, S. Margherita a Rapallo přivádějí nejen v létě, ale pro příznivé klimatické podmínky a stále kvetoucí subtropické rostlinstvo i v zimě mnoho turistů. Rapallo je elegantní lázeňské středisko nacházející se na Riviera di Levante nedaleko od rodiště Kryštofa Kolubma - Janova.

Pokud se rozhodnete během svých prázdninových cest po Středozemním moři zastavit v italském přístavu Carlo Riva di Rapallo, určitě nebudete litovat. Je situován v zálivu del Tigullio, mezi malebným Sestri Levante a magickým přírodním kotvištěm Portofino.

Díky chráněné poloze v zátoce Tigullio je Rapallo oblíbené i jako zimní středisko pro jeho celoroční mírné podnebí. Proto je Rapallo po celý rok krásně ponořeno do subtropické vegetace. Rapallo nabízí několik pozoruhodností, jakými jsou např. kostel San Michele a rybářská vesnice.

Na každém kroku zde narazíte na historii, která se odráží v osobité atmosféře městečka. Jako by se stále někde odrážel duch Hannibala, který tudy ve třetím století prošel během své války proti Římu, jako by zde zanechal svůj duchovní otisk milánský biskup, jenž zde v šestém století našel útočiště na útěku před invazí Lombardů. Stejně jako ve většině italských měst zde historie dýchá z každého kamene.

Historikové znají Rapallo jako místo podpisu dvou smluv po 2. světové válce – mezi Itálií a Jugoslávií a mezi Německem a Sovětským Svazem. Ze zdejších vil stále čiší patricijský duch. Palmami vroubená promenáda končí v nevelkém hradu z 16. století, kde se občas konají umělecké výstavy. Nad vesnicí spatříte Santuario di Montallegro z 16. století, jež ukrývá nadpřirozenou mocí obdařenou byzantskou ikonu.

V poslední čtvrtině dvacátého století se rozhodl Carlo Riva, jenž se do té doby věnoval stavbě zaoceánských jachet, tak jako několik generací jeho rodiny před ním, následovat příkladu Pierra Canta, který v roce 1971 založil přístav v Cannes. Vložil veškeré své sny, nápady, nadšení, ale i obrovský finanční závazek do projektu, který měl i v oblasti Tigullijského zálivu vybudovat kousek „Cote d´Azur“. Dnes je skutečností kotviště pro 400 lodí mezi 6 a 42 metry délky plus tranzitní kotviště a 500 míst pro lodě ve veřejném přístavu.

Pro posádky lodí je přístav především bezpečným útočištěm, kde může kotvit jejich jachta, zatímco si vyjedou na moře s přáteli, nebo naopak mezitím, co na moři zuří bouře. Carlo Riva di Rapallo je jeden z nejefektivnějších a nejprestižnějších italských přístavů, i když přístav sám na rozdíl od městečka má historii poměrně krátkou.

Pro návštěvníky, kteří přijíždějí po moři, nabízí všechny služby, které jim usnadňují a zpříjemňují plavbu. Vjezdu kraluje elegantní kamenný maják. Yacht Club nabízí občerstvení v několika restauracích a kavárně, při posezení na velké terase se před vámi rozprostírají kulisy přístavu i historického městečka.

Pobřežní promenáda je lemována hospůdkami, bary a nejrůznějšími obchůdky a provozovnami, které dovedou zpříjemnit dovolenou. Nákupní středisko nabízí 22 obchodů, restaurací a kaváren, dvě opravny bot, výtah a pojízdný pás. S jachtou pomůže automatický jeřáb a služba, jež je k dispozici 24 hodin denně. Cílem projektu této mariny bylo usnadnit a zpříjemnit život jachtařům.

Z Rapalla můžete dohlédnout až na ostrovy Portovenera a na Apuánské Alpy. Rapallo nabízí mnoho možností vyžití. Pro milovníky sportu je zde možnost vodních sportů, škola plachtění, krytý bazén, jezdectví, tenis a golf a pro ty, kteří mají rádi živé večery, zde nechybí ani diskotéka. Pokud se budete chtít vydat na výlet, navštivte nedaleko vzdálené město Janov (Genova), které je nejen největším civilním přístavem Itálie s bohatou a pohnutou historií, ale také zde naleznete překrásné renesanční paláce a více než 70 kostelů všech epoch.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA