Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ventimiglia

Ventimiglia se nachází v severoitalském regionu Ligurie a leží téměř na hranicích s Francií, asi 130 kilometrů od Janova. Proto měli Francouzi a jejich kultura na oblast nezanedbatelný vliv. Město se rozkládá mezi San Remo a Monte Carlo a představuje velmi dobré východisko pro pěší turistiku. Ventimiglia je první město, které potkáte na italské riviéře "Floral-Riviera".

Původní obyvatelé byli staří Liguřané, kteří byli vyhnáni Římany. Po druhé světové válce Ventimiglia chvíli patřila Francii, ale pak se opět vrátila pod Italskou republiku. Na poli průmyslu a obchodu se toto město nejvíce zaměřuje na turismus. Proto zde najdete mnoho luxusních hotelů i menších penzionů či kempů a plně zařízené pláže. Je to ideální místo pro trávení vaší dovolené.

Ventimiglia vznikla jako římské hradiště Albium Intemelium dávno před naším letopočtem. Z toho období tu zbyly zbytky římského divadla z 2. století pod hlavní silnicí, mozaiky, hrobky a kameny bývalého Albintimilia. Staré město na kopci je po „italsku“ jedinečně zachované, vyčnívá z něj románská katedrála postavená na zbytcích lombardského kostela před 5. stoletím. Za zmínku stojí kostel San Michelle a Městská knihovna (druhá největší italská sbírka knih a rukopisů). O něco dále do historie zavede jeskyně Balzi Rosii s Kromaňonci.

Jednou z hlavních památek v historickém centru Ventimiglie je katedrála dell'Assunta. Pochází z 11. století a podle vyprávění byla postavena na troskách bývalého pohanského chrámu. K ní patří ještě románská křtitelnice zdobená nádhernými freskami. Velmi zajímavou památkou jsou zbytky římské osady Albintimillium. Prohlédnout si můžete mimo jiné pozůstatky římských lázní a typického římského kruhovitého divadla. Na kopci se tyčí pevnost Annunziata, zástupce vojenských památek, postavená Francouzi v 19. století.

Kromě historie vás Ventimiglia přitáhne i krásnou přírodou. Nachází se zde přírodní park Giardini Hanbury, který získal jméno po svém zakladateli sirovi Thomasovi Hanburym. Botanická zahrada je plná úchvatných sukulentů, růží, exotických ovocných stromů apod.

Ventimiglia je také město plné tradic a zábavy. Mezi největší události patří Agosto Medievale. Během léta, zvláště celý srpen, probíhají ve městě různá středověká představení, chodí se v dobových kostýmech, na ulicích se předvádějí kejklíři, šašci, hudebníci a další. Vrcholem oslav je atletický závod zástupců jednotlivých městských čtvrtí, přičemž vítěz dostane Carbaso – městský prapor. Další důležitý svátek patří svatému Secondovi, patronovi Ventimiglie. Připadá na 26. srpna a hlavní součástí oslav jsou závody rybářských člunů. Pokud si chcete odvézt domů nějaký typický zdejší výrobek, pak určitě doporučujeme úžasný olivový olej, který je vyhlášený po celé Itálii.

Dolceacqua – tip na výlet
Tato hezká vinařská vesnice se rozprostírá na obou březích řeky Nervia severně od Ventimiglie. Obě části spojuje středověký kamenný most dlouhý 33 metrů. Naleznete zde hrad (12. – 15. století), který krátce obýval mocný janovský rod Doriů. Jeho dvě věže dominují vesnici. Vinice na okolních kopcích dávají hrozny jak na přímou spotřebu, tak i na výrobu červeného vína známého jako Rossese nebo vino di Dolceacqua.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA