Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Alghero

Na severozápadním pobřeží italského ostrova Sardinie se rozkládá krásné městečko Alghero s přístavem, které na vás dýchne svou jedinečnou atmosférou. Jde o jedno z mála sardinských měst, jehož středověké centrum nebylo zastavěno moderními budovami a okrajovými čtvrtěmi. Stará čtvrť je zde obehnána hradbami a dochovalo se množství cenných historických budov. Díky tomuto bohatství je město navštěvováno turisty ze všech koutů Evropy.

Historie města se datuje do 11. století, kdy bylo založeno Janovany, ale následně po dlouhou dobu pod nadvládou Katalánců, kteří se zde roku 1354 vylodili. Vyhnali původní obyvatele a nastěhovali se sem obyvatelé z Katalánie a Aragonie. Městu dali jedinečný vzhled, architekturu a kulturu, proto si Alghero vysloužilo přezdívku Barcelonetta, neboli „malá Barcelona“. Dodnes zde můžete slyšet pravou katalánštinu a lidé dodržují dávné zvyky a tradice. Veškeré cedulky a nápisy ve městě jsou proto dvojjazyčné – italské a katalánské.

Historické centrum města protínají četné dlážděné uličky a najdete zde i množství významných staveb. Hlavní památkou je gotická katedrála Santa Maria na Piazza del Duomo s aragonským portálem. Významný je také kostel San Francesco stojící na Via Carlo Alberto, který pochází ze 14. století a honosí se renesanční výzdobou a nádhernou křížovou chodbou. Na starém opevnění se dochovaly věže a ve městě narazíte ještě na celou řadu krásných paláců a kostelů. Domovní dveře jsou zdobeny ornamenty a balustrádami.

V Algheru si přijdou na své i milovníci rušného společenského a nočního života. Je zde plno barů, kaváren, diskoték a obchůdků s nejrůznějším zbožím a suvenýry. Několik kilometrů od Alghera se nachází tzv. Korálová riviéra, kde leží řada dalších přitažlivých míst, jako například Baia di Porto Conte.

Za nejlepšími plážemi města se můžete lodí vypravit do Capo Caccia, kde se nachází i přístupná jeskyně Grotta di Nettuno. Uvnitř je k vidění velké jezero, stalagmity, stalaktity a temně hluboké chodby. Tato jeskyně je dlouhá 1200 metrů a je jednou z nejmalebnějších na ostrově. Pokud se sem vypravíte autem, můžete se kochat nádherným výhledem na pobřežní útesy. Autem se však dostanete přímo nad pláž, kam se lze dostat sestoupením 654 schodů Escala del Cabriol (Kozí schody).

 

Kontextová reklama.

Alghero - v malé Barceloně vám bude italština k ničemu

Alghero - v malé Barceloně vám bude italština k ničemu

Pokud plánujete návštěvu Sardinie, rozhodně si do seznamu míst, která byste na tomto nádherném italském ostrově měli vidět zařaďte také město Alghero. Okouzlí vás totiž nejen svou historií a množstvím památek, ale také jedinečným pobřežím s rozeklanými útesy a panenskými plážemi. Při troše štěstí zde můžete zahlédnout i chráněné supy bělohlavé.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA