Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Chiusi

Chiusi je město bohaté na historii a kulturu a je archeologickým centrem mezinárodní důležitosti. Je umbro-etruského původu a v průběhu 7. až 5. století před Kristem pod římskou nadvládou zažilo období obrovského rozvoje. V roce 765 bylo sídlem Longobardského vévodství, ale zažilo období úpadku, když se v zemi rozšířila malárie. Dostalo se pod nadvládu Orvieta a později Sieny, poté bylo po krátkou dobu nezávislou společností, ale bylo prodáno zpátky Sieně až se konečně v roce 1556 stalo částí Florentinského vévodství.

Historická obec Chiusi s přibližně 8 tisíci obyvateli leží na jihovýchodě regionu, 20 km od jezera, na vyvýšeném místě. Veškeré služby najdete přímo v místě. Termální koupaliště a léčebné kúry jsou dostupné v termálních lázních Chianciano Terme, vzdálených asi 12 km. Lago di Chiusi je zvláštní jezero, asi dříve hodně využívané pro rekreaci. Nyní není na koupání ideální. Voda je čistá do chvíle, než do ní vstoupíte. I tak je jezero ale hezké díky rostlinám – zejména leknínům a stulíkům, rybám a je zde také hodně ptactva.

Staré město Chiusi patří mezi 10 nejvýznamnějších etruských měst: Arezzo – Cortona – Fiesole – Pitigliano – Populonia – Roselle – Saturnia – Sovana – Volterra. V celé oblasti bylo nalezeno mnoho hrobů a nalezišť, které jsou z větší části vystaveny v Museo Nazionale Etrusko. Toto archeologické muzeum se honosí památkami na dobu, kdy město pod vedením krále Porsenny úspěšně vzdorovalo Římu a nakonec jeho vojska nad římskými zvítězila. To bylo v šestém století před naším letopočtem. Sláva města trvala až do obléhání Galy v roce 391 př. n. l., potom začala upadat.

Patrná důležitost Chiusi jako turistického centra je spojená s bohatým dědictvím. V Museo Archeologico Nazionale (Národním archeologickém muzeu) najdete výstavu 2 500 kusů, které jsou výsledkem metodických vykopávek nebo pocházejí ze souromých sbírek a etruských hrobek (Pellegrina - Poutnice, Leone - Lev, Scimmia - Opice) rozptýlených v oblasti. Pro ty z vás, kteří jsou milovníky přírody doporučujeme navštívit jezero Chiusi, které je pozůstatkem bažin Valdichiana a najdete zde hodně druhů rostlin a zvířectva.

Oblast Chiusi della Verna leží mezi údolími Arno a Tevere, ve strategické poloze mezi Casentino a Valtiberina. Svatyně La Verna se nachází na velkém kouzelném skalnatém pohoří a je jedním z nejslavnějších míst františkánského náboženství. Návštěva svatyně je mimořádně vzrušující svým umístěním v bukových lesích, ve kterých je uzavřena a schována. Kostelík Santa Maria degli Angeli, je první budovou, která byla postavena na Posvátné hoře Della Robbiovou školou.

V bazilice Santa Maria Assunta můžete vidět mistrovské práce Andrea della Robbia: Zvěstování a Převtělení, díla, díky nimž umění začalo znamenat vyjádření pro duši. Dalšími důležitými františkánskými místy jsou: Sasso Spicco, kde se svatí modlívali, chodba kaple Stigmat postavená v roce 1224 na místě, kde svatý František obdržel poslední znamení od Boha. Za letních večerů je příjemné nechat se unášet sladkou hudbou Mezinárodního festivalu varhanní hudby, který se koná v bazilice Svatyně.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA