Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Palác rodiny Pitti (Palazzo Pitti)

Bohatě zdobený a impozantní palác Palazzo Pitti se nachází ve florentské městské části Oltarno, na náměstí Piazza Pitti. Nechala jej postavit zámožná bankéřská dynastie Pitti podle návrhu Filippa Brunelleschiho v roce 1460. Bankéř Luca Pitti trval na tom, aby okna paláce byla nejméně tak velká, jako portál paláce Medici Ricardi.

Původní třípatrová budova měla sedm oken v prvním a druhém patře. Výstavba paláce byla tak finančně náročná, že přispěla k bankrotu Pittiů. Rodina se tak po jeho dokončení v roce1549 rozhodla jej prodat rodině Medici. Ta palác Palazzo Pitti ještě rozšířila o dvě křídla a od roku 1550 začala využívat jakožto své hlavní sídlo. K dalším architektonickým úpravám paláce došlo v 17. století pod vedením architektů Giulia a Alfonse Parigiů. Rodina Medicejů v paláci sídlila až do 19. století, poté se stal sídlem členů královské rodiny. 

Palazzo Pitti se tak dodnes pyšní znaky královské rezidence, jeho minulost je patrná jak na exteriéru, tak i v interiéru. Nyní slouží jako prostory pro celkem čtyři muzea a galerie, v nichž jsou vystavěny jedinečné sbírky uměleckých děl. Nejcennější díla jsou umístěna v šesti velkých sálech, na stěnách visí ve třech a někdy i čtyřech řadách nádherné obrazy. Přestože toto rozmístění dnes může návštěvníkovi připadat poněkud zmatené, Medicejové to právě takto vyžadovali. Systematická prohlídka galerií není možná, je tak třeba koukat neustále kolem sebe.

K vidění je zde například série jedenácti obrazů od Rafaela, mezi nimi Madonna della Seggiola (Panna Marie s židlí) z roku 1515 neboli, nebo třeba žena se závojem - La Velata z roku 1516. Šlo údajně o Rafaelovu milenku, která byla dcerou římského pekaře. Zastoupen je zde také Tizian, mezi jehož 14 obrazy najdeme i portréty, jako například Portrét Angličana z roku 1540, který se nachází ve druhém sále. V sále číslo osm, který patří k nejmenším, visí eroticky laděný obraz Judity, kterou mezi lety 1610 až 1612 namaloval Cristofan Allori. V dalších sálech Palazzo Pitti jsou umístěny díla dalších významných umělců, jako například Caravaggia, Filippa Lippiho, Rubense či Tintoretta.

Koho by zajímala dvorská móda 18. až 20. století, může se vydat do Gallerie del Costume. V ceně vstupenky do Palatzzo Pitti je také prohlídka královských sálů Appartamenti Reali. Zvláštní vstupenku pak musíte mít, když se chcete podívat ještě do muzea stříbra Museo degli Argenti. Ta však zahrnuje navíc ještě prohlídku muzea porcelánu a zahrady Boboli rozprostírající se okolo paláce.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA