Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Impruneta

Impruneta je malebným toskánským horským městečkem umístěným v Greveském údolí, jímž protéká potok Ema. Impruneta je historická obec ležící v kopcích Chianti mezi olivovými háji, vinicemi a lesy. Toskánská obec Impruneta je známá především výrobou keramiky. Impruneta se nachází na ideálním místě, odkud můžete poznávat rozmanitost Toskánska a překrásnou krajinu oblasti Chianti.

Mezi nejznámější památky města zaručeně patří chrámy, z nichž můžeme hlavně zmínit chrám v Imprunetě, který se proslavil zázračnými zjeveními Madony. Poutníci navštěvují toto místo dodnes. Slavnostní pouť se koná vždy na svátek sv. Lukáše a je doprovázena různými trhy, koncerty a koňskými závody.

V blízkosti Imprunety se také nacházejí překrásné domy se zahradami a ukázkami hrnčířského umění, které jistě stojí za zhlédnutí. Město Impruneta je proslaveno výrobou hrnčířských a keramických produktů od dlaždic, obkladů a cihel až po dekorativní hrnky, pamětní desky nebo gigantické zahradní vázy a olejové džbány. Impruneta je také známá díky festivalu dell'Uva, který se zde vždy slaví koncem září. V překladu jde o slavnost vína, neboť právě oblast Chianti je díky vínu proslulá.

Je dobře známo, že italská kuchyně je regionální. Toskánsko dosáhlo v této specializaci výjimečné postavení. Bistecca alla fiorentina je ve světě známé jídlo, ale mimo Toskánsko ho dostanete jen zřídka. Vlastně pouze v případě, že si nějaký Toskánec otevře restauraci a chce lidi překvapit originální kuchyní. Pak dostanete i florentský biftek. Právě takový gurmánský zážitek vám může poskytnout vyhlášená restaurace Pruneto ve vesničce Impruneta.

V období středověku byla Impruneta součástí vlastnictví rodu Buondelmontů, jimž také patřil hrad ve vesnici Montebuoni. První zmínky o tomto rodu pochází z 10. století. Roku 1135 byli členové rodu Buondelmontů vyhnáni florentskými občany z jejich hradu a stáhli se do Florencie, kde neblaze prosluli svými konflikty s místní šlechtou.

Tip na výlet
Přilehlé imprunetské kopce jsou pokryty olivovými háji smíšenými s jehličnatými lesíky lákající k delším procházkám. Půl hodiny cesty od Imprunety směrem na jih leží Florencie.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA