Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Montepulciano

Město Montepulciano se nachází na východě Toskánska, nedaleko hranic s Umbrií. Bylo vystavěno na vrcholku kopce mezi údolími Val di Chiana a Val d´Orcia a proto se odtud naskýtá jedinečný výhled do toskánské krajiny. Historie města sahá až do doby, kdy tuto oblast obývali Etruskové, po kterých zde zůstalo dochováno množství památek.

Ve 12. století došlo k připojení města k Sieně a ve 13. století zase k Florencii. Tyto dvě města se o Montepulciano neustále přela a z toho důvodu bylo několikrát poničeno. Největšího rozkvětu však dosáhlo v 16. století, kdy se stalo městem se samosprávním statutem. V dnešní době se Montepulciano pyšní řadou staveb pocházejících z tohoto období.

Montepulciano je považováno za jednu z perel Toskánska. V roce 1500 bylo obehnáno hradbami a opevněním, které pro panovníka Cosima I. navrhnul tehdejší významný architekt Antonio da Sangallo il Vecchio. Centrem města prochází hlavní ulice Via Grachiano del Corso, která směřuje nahoru do kopce k hlavnímu náměstí Piazza Grande. Na náměstí je k vidění celá řada renesančních budov, které se dochovaly téměř neporušené. Kochat se můžete Sangallovými paláci, dómem a palácem Palazzo Comunale, ke kterému patří nádvoří ze 14. století.

Při procházkách městem narazíte také na několik kostelů a paláců. Pozornost si zaslouží například Palazzo Bucelli, do jehož spodní části jsou vsazeny etruské popelnice. Z 16. století pochází také Palazzo Nobili-Tarugi a Palazzo del Monte Cantucci. Lví hlavy z travertinu chrání vstup do Palazzo Avignonesi. Pokud vás zajímá kultura a historie, neopomeňte návštěvu muzea Museo Civici, které sídlí v Palazzo Neri-Orselli. V obrazové galerii Crociani se můžete kochat malbami ze sienské a florentské školy.

Městu dominuje katedrála se zvonicí, jež byla postavena na místě kostela Santa Maria zničeného v 16. století. Další zajímavou památkou je i travertinový kostel Tempio di San Biagio z 16. století, v jehož interiéru je uchována vzácná umělecká výzdoba. Pro město je kromě renesance typické také druhé nejlepší víno – Vino Nobile. Toto víno je mezinárodně uznávané a velmi ceněné. Montepulciano se proslavilo také léčivou termální vodou, proto zde byly vybudovány i moderní lázně. Je možno zde léčit nejrůznější dýchací, močové, kloubní a svalové problémy.

Pokud se do Montepulciana vydáte poslední srpnovou neděli, můžete se stát účastníky oslav Bravio delle Botti. Muži z nejrůznějších městských čtvrtí se zde utkají ve válení sudů vzhůru po hlavní silnici až na náměstí.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA