Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Volterra

Toskánské město Volterra je situováno na náhorní plošině v nadmořské výšce 530 metrů v kopcovité krajině mezi údolími Valle di Cecina a Era. Díky jeho poloze je odtud překrásný výhled na okolní kopce a vzdálené Apeniny. Voltera je přitažlivá nejen zdejší neporušenou přírodou, ale také četnými historickými památkami. V dávných dobách byla hlavním městem Etrusků a z těchto časů se zde dochovaly jedinečné neporušené městské hradby. Město je protkáno kamennými středověkými uličkami, které jsou již v dnešní době lemovány množstvím obchůdků a restaurací.

Volterra je označována také jako město alabastru, jelikož tradice těžby tohoto čistě bílého kamene pochází až do dob Etrusků. Tradice a zpracování se zde předává z generace na generaci. Místní řemeslníci z alabastru vytváří nádherné bílé sošky a jiné umělecké předměty. Také v muzeu Museo Etrusco Guarnacci je umístěna sbírka více než 600 etruských uren z alabastru a terakoty. I místní hrobky uchovávaly mnoho takovýchto uren. Zdejší muzeum vystavuje jednu z nejlepších sbírek etruského umění v Itálii. Vstupenka do muzea vás opravňuje také ke vstupu do nedaleké galerie Pinacoteca, kde je vystaveno mistrovské dílo Rossa Fiorentina s názvem „ Snímání z kříže“ z roku 1521. Najdeme zde však také díla dalších významných italských umělců, jako byl například Luca Signorelli či Ghirlandai.

Mezi nejvýznamnější památky Volterry patří městské brány, kterých je celkem sedm. Nejdůležitější z nich je brána Porta dell´Arco Etrusco, která je zdobena čedičovými hlavami, jež představují etruská božstva. V centru města se rozprostírá náměstí Piazza dei Priori, kde najdete celou řadu památek. Například palác Pallazo dei Priori je nejstarším středověkým sídlem vlády v Toskánsku. Palác pochází z roku 1208 a jeho interiér ukrývá fresky ze 14. století.

Na Piazza San Giovanni stojí dóm postavený v toskánském románském stylu, jehož součástí je i kazatelna ze 13. století zdobená reliéfy. Paláci Palazzo Pretorio z 13. století dominuje Pigletova věž. V baptisteriu naproti katedrále se nachází křtitelnice od Sansovina. Za městem si můžete prohlídnout volterrské útesy Balze, nebo navštívit archeologický park s vykopávkami z období Římské říše. Volterra je ideálním místem pro dovolenou, jelikož odtud můžete prozkoumávat ty nejkrásnější části Toskánska. Autem se můžete vypravit také do Florencie, Sieny či San Gimignana.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA