Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Treviso

Treviso - informace o městě

Malebné, hradbami obehnané Treviso je turisty mířícími rovnou do blízkých Benátek neprávem opomíjeno. Přesto je v tomto městě se zachovalými hradbami co k vidění. Především staré budovy s balkóny, fasády zdobené freskami, stinná podloubí a spousta kanálů lemovaných stromy.

Město má svůj vysoce romantický charakter, pro který stojí za alespoň krátkou návštěvu. S prohlídkou ulic začněte nejlépe v Calmaggiore. Některé lemují přitažlivé domy s balkony, stojící vedle kanálu, nad jehož hladinou se sklání vrby. Hlavní náměstí Piazza dei Signori je obklopeno renesančními věžemi a paláci, zatímco na nedalekém náměstí Piazza San Vito stojí dva kostely – San vito a Santa Lucia.

Kostel Santa Lucia je vyzdoben freskami významného severoitalského mistra Tommasa da Modena (1325 – 1379). Tento mistr pracoval i na nejvýznamnější památce města, kterou je kostel San Nicolo na druhé straně řeky Sile. V tomto románsko-gotickém dominikánském kostele ozdobil sloupy několika freskami a v sousedním klášteře zanechal portréty slavných dominikánů.

Kromě pěkných domů nad kanály nabízí ještě Dóm, zasvěcený svatému Petru, budovaný ve 12. století. V interiéru si prohlédněte obraz od Tiziana – Zvěstování Panny Marie a pak fresku od Il Pordenona – Klanění tří králů. Celý chrám má sedm kopulí, pět nad lodí a dvě nad kaplemi. Připomíná tak byzantské chrámy a také Svatého Marka z Benátek. Více děl Tiziana a dalších renesančních umělců schraňuje Museo Civico.

Zajímavost, ke které stojí za to se zajít podívat, je most Ponte di Pria (kamenný most) na soutoku Canalu Grande a kanálů Ruranelli. Procházka, která určitě stojí za to, je podél kanálů, které nejsou vždy obestavěny domy, a proto na rozdíl od Benátek, poskytují více místa pro městskou zeleň. Trhy se v Trevisu konají v úterý a v sobotu dopoledne, rušný rybí trh se již od středověku koná na ostrově treviské řeky Sile.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA