Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Marina di Nova Siri

Marina di Nova Siri - informace o letovisku

Na samotném jihu Itálie se uprostřed Tarantského zálivu na ploše 52 km2 rozkládá téměř 7 tisícové městečko Nova Siri. Dělí se na historickou část a část pobřežní, která se nazývá Marina di Nova Siri. Návštěvníci se tak mohou kochat památkami starého města a zároveň si užívat koupání, opalování a vodních sportů.

Nova Siri leží v regionu Basilicata, v provincii Matera, v nadmořské výšce 355 metrů. Je oblíbenou rekreační destinací, kam je možné se pohodlně dostat po silnici SS 106 nebo vlakem. Cestovní ruch je zde poměrně rozvinutý, návštěvníci sem již po řadu let přijíždějí za zdejším krásným mořem, nedalekými horami a krásnými památkami. Městečko svým návštěvníkům nabízí pestré možnosti výletů do blízkých kopců, ale i sportovní vyžití v podobě jachtingu a windsurfingu. Otevřené pobřeží širokého zálivu je pro tyto vodní sporty jako stvořené. Nova Siri je jednoduše místem, které nabízí spoustu příležitostí pro trávení volného času.

Hodně sem přijíždějí rodiny s dětmi, které hledají na dovolené především klid a odpočinek. Podél pobřeží je rozeseto množství apartmánů, penzionů a také restaurací lákajících k ochutnávce místních specialit. Koupání v Jónském moři je díky příznivému klimatu umožněno od května až do října. Pláže jsou zde dlouhé, písčité a pěkně udržované, mají pozvolné svažování do moře, což ocení hlavně rodiče malých dětí. Na pobřeží se můžete setkat také s písečnými dunami, které se v oblasti někdy tvoří.

V centru městečka se nachází řada zajímavých staveb připomínajících jeho historii. Dominantou je středověký kostel a za prohlídku stojí také místní zámek pocházející ze stejného období. Milovníci nedotčené přírody určitě zavítají do nedalekého Národního parku Monte Pollino. Rozhodně se vyplatí prozkoumat další malebné obce v okolí. Navštívit můžete například městečka Metaponto, Policoro, Tricarico, Vaglio, Venosa, Grumento Nova, Sibari či Crotone.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA