Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Castiglioncello

Castiglioncello patří k nejpopulárnějším letoviskům Livornského pobřeží. Nachází se v jižní části Toskánska, mezi nízkými skálami a mořem, malými plážemi a piniovými lesy.

Soukromí malých pláží vytváří skalnatý terén v okolí Castiglioncella, který pouze občas ustoupuje moři. Zdejší krajina nabízí kromě řeckých a etruských památek také úžasné přírodní útvary. Dominantou samotného města je hrad Castello Pasquini, kde se každoročně hodně pořádá velké množství zajímavých kulturních akcí, festivalů a divadelních představení. Nenudí se zde ani malí návštěvníci. Park v okolí hradu je plně přizpůsoben právě dětem.

Castiglioncello bylo původně pouze chudou rybářskou vesnicí, jejíž historie sahala až do doby etruské civilizace. V 2. pol.19. století zde, díky zdejší nádherné přírodě a příjemnému klimatu, začal opakovaně trávit léto spisovatel Diego Martilli. Kvůli němu si sem našli cestu i jeho žáci. Společně nakonec založili i Castiglioncellskou školu. Movitější z nich se si zde začali stavět přepychové vily a na začátku 20. století dokonce okolo věže Medicea vybudovali první místní lázně.

Castiglioncello se může pyšnit také velmi vzácným archeologickým nálezem. V roce 1913 zde bylo, přímo v samotném centru obce, objeveno pohřebiště Etrusků s více než 200 hrobkami z 3.- 1. stol. př.n.l.
Zajímavým výletem je nedaleké Livorno, kde začíná tzv. Riviéra Etrusků.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA