Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Firenzuola

Název města Firenzuola v překladu do češtiny znamená „malá Florencie“ a získalo jej nejspíš proto, že svou krásou připomíná slavnější a větší Florencii vzdálenou asi 52 km. Přesto je Firenzuola osmým největším městem v Toskánsku. Najdeme ji ve výšce 491 metrů nad mořem v údolí, na levém břehu řeky Santerno. Dnes zde žije kolem 4800 obyvatel, kteří se živí převážně zemědělstvím, chovem dobytka a prací v turistickém ruchu.

Turistům městečko poskytuje kvalitní zázemí včetně veškerých služeb, potřebných ke strávení příjemné a ničím nerušené dovolené. Vychutnávat si tak můžete krásy tohoto rozmanitého kraje, pro který je typická zvlněná krajina posetá piniovými háji, vinicemi a řadou historických památek. Díky umístění na vyvýšenině se odtud naskýtá krásný výhled do okolí.

Jelikož se Firenzuola nachází na půl cesty mezi Florencií a Bolognou, stala se ideálním výchozím místem pro jejich poznání. Renesanční Florencie i klidná a horami obklopená Bologna vás jistě okouzlí a vy budete z návštěvy nadšeni. Skvělým výletem pro sportovně založené návštěvníky může být také výšlap na nedalekou nejvyšší toskánskou horu Montoggiolo měřící 1209 metrů nad mořem.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA