Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lido di Jesolo

Lido di Jesolo - informace o letovisku

Lido di Jesolo je největší středisko Benátského zálivu s 13 km dlouhou pláží a je vzdálené 3 km od městečka Jesolo a 50 km severovýchodně od Benátek. Lido di Jesolo je rozdělené na tři části – Lido Est (Pineta), Lido Centro a Zona Ovest (Faro). V současnosti patří k největším turistickým centrům pro svou typicky dovolenkovou atmosféru. Lido di Jesolo nabízí zajímavé procházky po několikakilometrové pěší zóně, ale i téměř patnáctikilometrovou písečnou pláž s mírným vstupem do moře.

Letovisko Lido di Jesolo je velmi podobné jiným místům severní Itálie. Je často využíváno těmi, kteří chtějí spojit rekreaci s poznáním a využít nevelké vzdálenosti od Benátek a jiných atraktivních měst v okolí. Letovisko žije v létě rušným turistickým životem. Díky nejdelší pláži a vysokým budovám hotelů a turistických komplexů podél moře je občas nazýváno „italské Miami“, neboť zde nechybí ani obchodní centra a diskotéky.

Nejmenší návštěvníky kromě nejrůznějších atrakcí bude jistě přitahovat především rozlehlý aquapark. Okrajové části střediska poskytují příjemné ubytování v relativně klidném prostředí, což ocení jak rodiny s dětmi, tak i senioři. Letovisko nabízí nejrůznější příležitosti ke sportování (tenisové kurty) a typickou kuchyni.

Tipy na výlet 

Lido di Jesolo svou polohou nabízí i pěkné výletní možnosti, například do Benátek, Caorle či do Padovy. Kromě vyhlášených Benátek máte možnost navštívit i další blízké kulturní a umělecká střediska jako je Verona, Vicenza, Padova nebo Treviso.

Caorle – jsou zde pořádány lodní výlety po říční laguně s návštěvou typických rybářských chýší a ochutnávkou ryb.

Padova je krásné město s cennými historickými stavbami. Po trase Benátky – Padova stojí za vidění honosné vily někdejší bohaté benátské aristokracie.

Za návštěvu určitě stojí také významný jadranský přístav s množstvím cenných památek. Nezapomeňte navštívit hlavní atrakci regionu – zámek Miramare, který byl postaven na skalním výběžku nad mořem pro arcivévodu Maximiliána.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA