Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kalábrie - cesta do italského ráje

Itálie – také se vám při vyslovení tohoto jména vybaví přeplněné pláže Bibione, znečištěné moře a neútulné kempy s množstvím karavanů? Pak je načase, abyste na tuto nádhernou zemi změnili názor a navštívili pověstný středomořský ráj – Kalábrii.

Kalábrie je nejjižnějším regionem Apeninského poloostrova, nártem a špičkou známé italské boty. Dodnes se pro svou panenskou přírodu, bílé písčité pláže a průzračné moře řadí nejen k nejkrásnějším, ale také k nejčistším místům v Itálii. Svůj název dostala před více než pěti tisíci lety od řeckých mořeplavců, kteří, okouzleni zdejšími piniovými hájemi, nazvali oblast Calabria  (Calab znamená v řečtině piniový les). Ve stínu těchto typických středomořských porostů dodnes nachází odpočinek nejeden obyvatel poloostrova.


Foto: pláž

Mnohé návštěvníky do Kalábrie přitahuje na 800 kilometrů dlouhé skalnaté pobřeží s vápencovými útesy a bělostné písečné i oblázkové pláže, které oproti plážím v severní části Itálie zejí prázdnotou i v horkých letních měsících. Kolorit zdejší oblasti dodávají malebná středomořská městečka s klikatými uličkami. Nejkrásnějším z nich je bezesporu Tropea, kterou byste ani vy během své návštěvy rozhodně neměli vynechat. Pochází z řecko-normanské doby, z níž se zde dochovala řada památek. Mezi nejznámější patří katedrála, ve které jsou dodnes vystaveny nevybuchlé miny z druhé světové války. Za jasného dne si můžete z pobřežní promenády vychutnat pohledy na doutnající kužel sopky Stromboli. Prohlídku městečka doporučujeme zakončit v některé z místních taveren a okusit zdejší speciality. Kalabrijská kuchyně vás jistě nezklame, ačkoliv se téměř výhradně skládá z těstovin, pizzy, pikantních klobásek a mořských plodů. Jako aperitiv určitě vyzkoušejte citrónový likér limoncello.


Foto: Trophea

Možná právě díky tomu, že Kalábrie odjakživa patřila k nejchudším zemědělským krajům, nehyzdí zdejší krajinu žádné průmyslové komplexy ani továrny. Naopak, zemědělství zde převažuje dodnes, a tak nás na každém kroku provází sady citrusů, oliv a fíků, soukromá políčka a samozřejmě všudypřítomné vinice. Zvláště na místní víno jsou obyvatelé Kalábrie pyšní a nutno uznat, že po právu.

Nejpohodlnější a nejrychlejší spojení do Kalábrie je samozřejmě letadlem. Místem přistání může být buď Reggio Calabria nebo Lamezia Terme. Mnohé cestovní kanceláře sem organizují pobytové zájezdy. Pokud se vypravíte vlastním vozem, počítejte s tím, že musíte překonat téměř 2000 km. Nezbývá, než popřát vám šťastnou cestu.

Článek byl zobrazen 11 457 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA