Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kalábrie - cesta do italského ráje

Itálie – také se vám při vyslovení tohoto jména vybaví přeplněné pláže Bibione, znečištěné moře a neútulné kempy s množstvím karavanů? Pak je načase, abyste na tuto nádhernou zemi změnili názor a navštívili pověstný středomořský ráj – Kalábrii.

Kalábrie je nejjižnějším regionem Apeninského poloostrova, nártem a špičkou známé italské boty. Dodnes se pro svou panenskou přírodu, bílé písčité pláže a průzračné moře řadí nejen k nejkrásnějším, ale také k nejčistším místům v Itálii. Svůj název dostala před více než pěti tisíci lety od řeckých mořeplavců, kteří, okouzleni zdejšími piniovými hájemi, nazvali oblast Calabria  (Calab znamená v řečtině piniový les). Ve stínu těchto typických středomořských porostů dodnes nachází odpočinek nejeden obyvatel poloostrova.


Foto: pláž

Mnohé návštěvníky do Kalábrie přitahuje na 800 kilometrů dlouhé skalnaté pobřeží s vápencovými útesy a bělostné písečné i oblázkové pláže, které oproti plážím v severní části Itálie zejí prázdnotou i v horkých letních měsících. Kolorit zdejší oblasti dodávají malebná středomořská městečka s klikatými uličkami. Nejkrásnějším z nich je bezesporu Tropea, kterou byste ani vy během své návštěvy rozhodně neměli vynechat. Pochází z řecko-normanské doby, z níž se zde dochovala řada památek. Mezi nejznámější patří katedrála, ve které jsou dodnes vystaveny nevybuchlé miny z druhé světové války. Za jasného dne si můžete z pobřežní promenády vychutnat pohledy na doutnající kužel sopky Stromboli. Prohlídku městečka doporučujeme zakončit v některé z místních taveren a okusit zdejší speciality. Kalabrijská kuchyně vás jistě nezklame, ačkoliv se téměř výhradně skládá z těstovin, pizzy, pikantních klobásek a mořských plodů. Jako aperitiv určitě vyzkoušejte citrónový likér limoncello.


Foto: Trophea

Možná právě díky tomu, že Kalábrie odjakživa patřila k nejchudším zemědělským krajům, nehyzdí zdejší krajinu žádné průmyslové komplexy ani továrny. Naopak, zemědělství zde převažuje dodnes, a tak nás na každém kroku provází sady citrusů, oliv a fíků, soukromá políčka a samozřejmě všudypřítomné vinice. Zvláště na místní víno jsou obyvatelé Kalábrie pyšní a nutno uznat, že po právu.

Nejpohodlnější a nejrychlejší spojení do Kalábrie je samozřejmě letadlem. Místem přistání může být buď Reggio Calabria nebo Lamezia Terme. Mnohé cestovní kanceláře sem organizují pobytové zájezdy. Pokud se vypravíte vlastním vozem, počítejte s tím, že musíte překonat téměř 2000 km. Nezbývá, než popřát vám šťastnou cestu.

Článek byl zobrazen 12 206 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA