Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kalábrie - dovolená s romantikou

Lákají vás zapomenuté kouty země, kde se nemačká jeden turista na druhého? Nudí vás a otravuje masový turismus? Máte rádi klid a romantiku italského venkova? Chcete si i na italském venkově dopřát točené české pivo a k tomu třeba knedlo zelo vepřo? Chcete i po cestě vidět něco zajímavého? Pak je Kalábrie právě pro Vás!

1 900 km po Evropě a dostanete se až na samý konec Itálie - do Kalábrie, pouhých 300 km od Sicílie.Už samotná cesta je zážitek a výzva. Přes německý Regensburg do tyrolského olympijského Innsbrucku, doporučujeme lanovku, přes 1 800 m dlouhou, ze středu města na hrad Hungerburg. Průjezd přes Alpy - Brennerský průsmyk ve výšce 1374 m.n.m, kde mimo jiné stojí jeden z nejvyšších mostů v Evropě ve výšce 192 m a kde budete obklopeni alpskými velikány, jejichž vrcholky bývají i v létě pokryty sněhovou čepicí. Cesta pokračuje do italského města věží Bologna - za návštěvu určitě stojí továrna a muzeum Ducati (vstup 10€). První možnost ponořit se po cestě do moře, sice v turisty přeplněném letovisku Rimini, ale na osvěžení a odpočinek dostačující, následuje Ancona - významný přístav na pobřeží Jaderského moře, Bari, které je po Neapoli druhé největší město v jižní Itálii  a mezi jeho zajímavosti patří námořnická škola, Taranto, Sibari - vykopávky antického starořeckého města Sibaris a proslulá jsou i jezera Sibari. Impozantně uzavírá tuto nížinnou oblast pohoří Sila sahající až do výše 2.000 m.n.m.... Musíme ještě něco dodávat? A to je jen malý výčet toho, co můžete jen po cestě vidět.

Kalábrie patří mezi jedny z nejchudších regionů v Evropě a byla vždy spíše zemědělskou oblastí, mezi hlavní produkty patří víno, lilek, fíky, datle a všechny druhy citrusových plodů.  Kalábrie je největším výrobcem bergamot pomeranče v Itálii.  Slupky z pomeranče bergamot se používají k výrobě parfémů, čajů a jiných aromatických výtvory.  Kalabrie vyrábí také třetinu olivového oleje vyráběného v Itálii.

Končí zde Apeniny. Nejvyšší vrcholek se nachází na severu kraje v masivu Motne Pollino a dosahuje téměř 2300 m.n.m. V listopadu už bývá v těchto místech napadlý sníh, ale moře je ještě teplé, má kolem 20°C. Pitoreskní městečka, kouzelná příroda, historické památky a vynikající kuchyně začínají lákat turisty.

Zveme Vás na  půvabný italský venkov, do malých vesniček, kde jakoby se zastavil čas, a kde budete obklopeni přírodou a historií sahající až do doby byzantské - zveme Vás do Cariati. Cariati je příjemné městečko u Jónského moře s dobře zachovalým historickým jádrem, které je celé obklopené hradbami z 15. století. Je jedním z nejhezčích a nejudržovanějších městeček v celé jižní Itálii. Stará část Cariati se nachází na malé vyvýšenině asi 1 km od moře a je to velice malebné a fotogenické místo s krásným výhledem  na přístav. V nové části města najdete dostatek obchodů, restaurací, pizzerií…

Ubytování můžete sehnat přímo na pláži v hezkých dřevěných bungalovech nebo apartmánech. Budete obklopeni oleandry a jinou exotickou zelení. Přímo na pláži najdete bar za české Kč, točené české pivo, kofolu a další občerstvení.

Bungalovy a apartmány mají 1 až 2 ložnice, kuchyňský kout včetně lednice, obývací pokoj s rozkládací pohovkou, WC, sprchu, terasu. Parkování je u areálu zdarma.

U bungalovů v Cariati je soukromá písečná pláž s pozvolným vstupem do moře, v moři jsou oblázky.
Strava: česká polopenze - klasická česká snídaně, večeře - polévka, hlavní jídlo, dezert či ovoce. Čaj je k dispozici u snídaně, možnost nápojů za Kč v místním baru.
Cena od 4 999 Kč včetně polopenze a autobusové dopravy!

Cca 10 km od Cariati leží půvabná vesnička Mandatoriccio Mare. Původně rybářská obec na pobřeží Jónského moře je složena z apartmánových domů na pobřeží, domů místních obyvatel, několika obchodů, barů a cukráren. Mandatoriccio si žije svým typicky italským klidným tempem a pokud tady narazíte na nějaké turisty, tak pak jedině na Čechy ubytované v komplexu u moře.

Jednou ze zajímavostí obce je vybudovaný hrad Flotta z roku 2000, který stojí v místě s výhledem do dalekého okolí, a sloužící jako neobvyklé místo pro konání svatebních hostin pro milionáře. Asi 2 km za Madatoricciem Mare najdete zachovalý středověký hrad Torre dell´Arso, který také stojí za vidění. Mandatoriccio má 2 typy pláží - jedna z nich je dlouhá, písečná s pozvolným vstupem a druhá pláž, oblázkovo - písčitá, kde je vstup do vody příkřejší, na plážích jsou během hlavní sezóny otevřené stánky s občerstvením (před a po sezóně  je většina stánků uzavřena). Moře je nádherně čisté a teplé.

Ubytovat se můžete v apartmánovém domě Bernardo****, 100m od pláže,  který nnabízí 2 - 6 lůžkové pokoje (WC, sprcha, terasa nebo balkon, kuchyňský kout, klimatizace za příplatek, parkování u objektu zdarma). K vybavení patří recepce, bazén s lehátky, klimatizovaná jídelna s velkou TV (české, italské stanice). Pro zabavení jsou vám k dispozici karty, stolní hry, šipky, stolní fotbal, počítač s tiskárnou (za poplatek), wifi připojení (15 € na pobyt), bar za Kč, točené české pivo, kofola a další občerstvení. K ubytování si lze vybrat také jednodušší a levnější apartmány Marinella, které stojí naproti.
Strava: česká polopenze - klasická česká snídaně, večeře - polévka, hlavní jídlo, dezert či ovoce. Čaj je k dispozici u snídaně, možnost nápojů za Kč v místním baru.
Cena od 4 999 Kč včetně polopenze a autobusové dopravy!

Přírodní i historické krásy můžete navštívit v rámci organizovaných VÝLETŮ:

Sicílie  - Taormina - cca 300 km
Projedeme kolem celého západního pobřeží Kalábrie, trajektem přes Messinskou úžinu do města Taormina, které se rozkládá na skalní terase v nadmořské výšce 204 metrů. Nabízí velkolepý a nezapomenutelný pohled na překrásné pláže a na sopku Etnu. Také je možné navštívit městské zahrady, saracénský hrad a slavné řecké divadlo. Po cestě zpět navštívíte Aragonský hrad.

Za návštěvu stojí také okolní městečka, např. Rossano, která leží v horách a kde můžete být svědky obyčejného a až stoicky klidného života místních lidí. V těchto lokalitách máte také možnost navštívit a obdivovat památky z doby byzantské.

Rosanno + Grotte dele Ninfe
Celodenní výlet, který se skládá z dopoledního výletu do byzantského města Rossano, kde si projdete původní historickou část tohoto města a potom budete mít možnost nákupů na nákupní třídě. Poté náásleduje návštěva okouzlující jeskyně, která je umístěna v údolí Cerchiara di Calabria. Uvnitř pramení sirnatá termální (50°C) voda odváděna do venkovních bazénů. Sirnatá voda a bahno z jeskyně je využíváno k termálním koupelím a léčbě kožních onemocnění. Místo  bylo známé a navštěvované osadníky z řecké kolonie v Sibari již v VII. století před Kristem.

Individuálně pak můžete navštívit:

Sibari - vykopávky a archeologické muzeum starověkého Řecka. Sibari patřilo mezi největší a nejstarobylejší města starověkého Řecka. Bylo založeno Starořeky, kteří se zde usadili kolem roku 730 - 720 před Kristem. Dříve bohaté a mocné město se 100.000 obyvateli bylo známé v antickém světě převážně díky svému blahobytu a vytříbenosti zdejších zvyklostí.

Národní park Sila - byl zřízen v roce 1968. Skládá se ze 3 částí: Sila Grande, Sila Piccola a Sila Greca. Rozkládá se na ploše o rozloze 16 000 ha. Najdete zde hory, lesy a jezera, stejně jako malebné horské vesničky.

Civita - soutěska řeky Raganello  - jedna z nejkrásnějších soutěsek z celé Itálie nazvána podle řeky Raganello, která pramení v Monte Pollino (2226 m/m) a po 32 km ústí do Jónského moře. Skalnaté stěny, vodopády, hustá vegetace, hluboké kaňony a průzračná jezírka jsou nepopsatelnou a krásnou scenerií.

Cerchiara di Calabria - klášter Sv. Madonny delle Armi. Svatyně z 12.století ležící ve výšce 1 100 m.n.m., zasazena přímo do skalnatého výběžku v Národním parku Pollino. Je klenotem celé sibarské krajiny.

Sicílie - Taormina - viz výše
Grotte dele Ninfe - viz výše

Nechte se Kalábrií zlákat a nebudete litovat!

- PR článek -

CK Jiří Kalousek
Sokolská 56
120 00  Praha 2

224 266 861, 800 100 271, 603 584 230
praha@ckkalousek.cz, usti@ckkalousek.cz
www.ckkalousek.cz

Článek byl zobrazen 6 616 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA