Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nejlepší podzimní dovolená? Na Sicílii a Sardinii

Ze sychravého podzimu se Češi rádi přesouvají do slunných oblastí. Je hodně destinací, které svým charakteristickým prostředím turisty nepřekvapí. Mezi ně však nepatří Itálie, která je úplně jiná na severu, na jihu i jednotlivých ostrovech. Z italských ostrovů jsou nejpoutavější Sardinie a Sicílie.

Sicílie - kontinent sám pro sebe

Sami obyvatelé ostrova se většinou nepovažují za Italy v tom pravém slova smyslu. Důkazem je, že Sicilané se příliš nezajímají o italskou fotbalovou reprezentaci. Raději přijdou fandit místnímu mužstvu z Katánie. Domácí soutěž je pro ně zkrátka něčím nepřekonatelným, je symbolem jejich svébytnosti.


Foto: Etna

Co však může Sicílie nabídnout svým návštěvníkům? Především krásné Tyrhénské nebo Jónské moře, kde se vykoupete i na podzim. Tepla je tu pořád dost a památek také. Stačí se podívat do proslulého Palerma, do Syrakus, Agrigentu, Catania nebo do Taorminy. 

Právě z Taorminy turisté obdivují krásný výhled na Etnu. Je zřejmé, že právě Taormina představuje ideální výchozí bod, odkud se můžete dostat až na Etnu. Pokud se vydáte na last minute do Itálie, nezapomeňte se u cestovní kanceláře informovat o organizovaných výletech přímo na sopku.

Sardinie – malebný venkov a čistá příroda

Poznejte také poklidný italský život na sardinském venkově. Scenérie ze Sardinie jsou italským skvostem. Nedotčený mořský svět, krásné pláže, útesy a zátoky. To všechno můžete obdivovat až do konce října při teplotách, které neklesnou pod 20 stupňů Celsia. 


Foto: Taormina

Na druhém největším italském ostrově se můžete vydat na horskou túru nebo se jen tak potulovat na plážích. Obojího se vám dostane v národním parku Gennargent a v Orosejském zálivu. Na ty nejkrásnější sardinské pláže se však dopravíte po vodě nebo pěšky. Stačí si domluvit pronájem člunu a vychutnáte si pláže se zvučnými názvy jako Cala Sisine, Cala Lune nebo Cala Mariolu.

- PR články -

Článek byl zobrazen 4 425 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA