Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nejlepší podzimní dovolená? Na Sicílii a Sardinii

Ze sychravého podzimu se Češi rádi přesouvají do slunných oblastí. Je hodně destinací, které svým charakteristickým prostředím turisty nepřekvapí. Mezi ně však nepatří Itálie, která je úplně jiná na severu, na jihu i jednotlivých ostrovech. Z italských ostrovů jsou nejpoutavější Sardinie a Sicílie.

Sicílie - kontinent sám pro sebe

Sami obyvatelé ostrova se většinou nepovažují za Italy v tom pravém slova smyslu. Důkazem je, že Sicilané se příliš nezajímají o italskou fotbalovou reprezentaci. Raději přijdou fandit místnímu mužstvu z Katánie. Domácí soutěž je pro ně zkrátka něčím nepřekonatelným, je symbolem jejich svébytnosti.


Foto: Etna

Co však může Sicílie nabídnout svým návštěvníkům? Především krásné Tyrhénské nebo Jónské moře, kde se vykoupete i na podzim. Tepla je tu pořád dost a památek také. Stačí se podívat do proslulého Palerma, do Syrakus, Agrigentu, Catania nebo do Taorminy. 

Právě z Taorminy turisté obdivují krásný výhled na Etnu. Je zřejmé, že právě Taormina představuje ideální výchozí bod, odkud se můžete dostat až na Etnu. Pokud se vydáte na last minute do Itálie, nezapomeňte se u cestovní kanceláře informovat o organizovaných výletech přímo na sopku.

Sardinie – malebný venkov a čistá příroda

Poznejte také poklidný italský život na sardinském venkově. Scenérie ze Sardinie jsou italským skvostem. Nedotčený mořský svět, krásné pláže, útesy a zátoky. To všechno můžete obdivovat až do konce října při teplotách, které neklesnou pod 20 stupňů Celsia. 


Foto: Taormina

Na druhém největším italském ostrově se můžete vydat na horskou túru nebo se jen tak potulovat na plážích. Obojího se vám dostane v národním parku Gennargent a v Orosejském zálivu. Na ty nejkrásnější sardinské pláže se však dopravíte po vodě nebo pěšky. Stačí si domluvit pronájem člunu a vychutnáte si pláže se zvučnými názvy jako Cala Sisine, Cala Lune nebo Cala Mariolu.

- PR články -

Článek byl zobrazen 3 852 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA